Avaleht Eesti elu LISATUD VIDEO! Eesti südamed saavad kokku Kõigi Eesti Laulul: mitte ükski Eesti süda ei tohiks tunda end kõrvalejäetuna!
LISATUD VIDEO! Eesti südamed saavad kokku Kõigi Eesti Laulul: mitte ükski Eesti süda ei tohiks tunda end kõrvalejäetuna!

LISATUD VIDEO! Eesti südamed saavad kokku Kõigi Eesti Laulul: mitte ükski Eesti süda ei tohiks tunda end kõrvalejäetuna!

Eesti sinise taeva all tuksub veidi üle 1,3 miljoni südame. Nad võivad naerda ja nutta erinevates keeltes, näha välja erinevad, kuid igaühes nendest südametest on koht meie ühisele kodule, meie Eestile.

Avaldame liikumise Kõigi Eesti üleskutse täismahus!

Eesti on raketikiirusel jõudnud maailma mõistes edukate riikide hulka, kuid see edu pole jõudnud kõigi inimesteni — süveneva kihistumise või ebavõrdsete võimaluste tõttu. Täna on Eesti ühiskond õmblustest lahti rebenenud. Tõsi küll, mõne jaoks saabus see avastus valusa löögina alles praegu, mõni on seda tunnetanud ja selle tõttu vaevelnud juba aastaid või aastakümneid. Oluline on aga see, mida me koos ette võtame, et olukorda muuta. Lõhestunud riik ei vii meid edasi. Mitte ükski Eesti süda ei tohiks tunda end kõrvalejäetuna.

Vastandumine, üksteise solvamine ja alavääristamine on Eestis muutunud osaks “poliitilisest kultuurist”. Aastatega on pea kõik Eesti poliitmaastikul tegutsejad vastastikku solvunud ja solvanud, olenemata erakondlikust kuuluvusest. Solvatud on ka terveid ühiskonnagruppe. See on hakanud kujundama uut normi Eestis tervikuna. Asi on jõudnud nii kaugele, et ühiskonnas olulisi küsimusi ei saa sünnipäevalauas perekonnaga enam tülitsemata arutada.

Paljud Eesti inimesed on Eesti riigis ja demokraatias pettunud, mõni ühel korral, mõni mitmel. Meie soov on leida üles lootus ja usk Eesti riiki ja demokraatiasse. Leida need üles meie kõigi jaoks. Üksikema jaoks Narvas, kes kahe töökohaga rabab, et oma lapsi toita. Ettevõtja jaoks Viljandis, kes iga kuu kogu teenitud raha töötajatele ja maksudeks ära annab ning naaseb oma pere juurde tühjade taskutega. Või Valgamaa taluniku jaoks, kes oli sunnitud oma loomad maha müüma ja töötab nüüd ehitajana Helsingis. Kõigi jaoks.

Me vajame riiki, kus kõigil on turvaline ja kus keegi ei pea kartma maailmas toimuvaid muutusi. Kus ükski Eestis sündinud või Eesti koduks valinud inimene ei pea tõestama, et ta on “oma”. Soovime riiki, kus osatakse pidada dialoogi ja kus aset leidvad muutused teevad meid kõiki rikkamaks, paremaks ja õnnelikumaks.

Me kutsume kõiki Eesti südameid 14. aprillil Tallinna Lauluväljakule Kõigi Eesti Laulule. Suured muutused meie koduloos on juhtunud siis, kui tuleme kokku ja tegutseme ühiselt. Meid on piisavalt palju, et midagi muuta, ja piisavalt vähe, et tulla ühele väljakule ja kokku leppida, kuidas edasi läheme.  

Liikumine “Kõigi Eesti” sai alguse ilma kellegi rahalise panuseta. Edasi rahastatakse seda ainult annetuste toel. Annetajate seas on suur hulk liikumise eraisikutest asutajatest. Ettevõtmist on teiste seas rahaliselt toetanud ettevõtjad Martin Villig, Marko Russiver, Jevgeni Kabanov, Indrek Kasela, Ahti Heinla, Tõnu Runnel, Viljar Arakas, Priit Salumaa, Aleksander Gansen, Martin Kõiva, Kaupo Kalda, Kaarel Kotkas, Imre Truu, Joao Rei, Liis Narusk, Märt Aro ja Ragnar Sass, samuti nendega seotud ettevõtted. Kutsume toetajatega liituma kõiki eraisikuid ja ettevõtteid, kes jagavad “Kõigi Eesti” väärtusi ja soovivad liikumist toetada.

VAATA KA TV3 INTERVJUUD POOLA NAISÕIGUSLASEGA KÕIGI EESTI LAULU TEEMAL!

LOE KA KÕIGI EESTI LAULU KUTSET MEIE RAHVAESINDAJATELE! 

Hea rahvaesindaja! 

Oled Eesti inimeste poolt valitud meid esindama Riigikogus. Me oleme Sind usaldanud Eesti riiki valitsema ja arendama. Usume, et võiksid näidata eeskuju selles osas, kuidas aktsepteerida erinevaid arvamusi ja viisakalt omavahel suhelda. Sa oled meie *kõigi* esindaja järgmised neli aastat. Palume, et oma töös jääksid väärikaks, truuks faktidele ja mõistlikkusele ning ei eemalduks oma rahvast. Vii Eestit edasi tuleviku poole. See on meie kõigi Eesti.

Võta palun pere ja sõbrad ühes ning tule pühapäeval, 14. aprillil kell 15 Lauluväljakule Kõigi Eesti Laulule.

Seda, mis meid ühendab, on nii palju rohkem kui seda, mis meid lahutab. Tule, seisame koos vabaduste eest ja otsime taas üles meie ühisosa.

Oled väga oodatud!

MIKS IKKAGI? 

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga