Avaleht Eesti elu LOODUSESSE MATKAMA I Loodusmatkade sari „Aastaajad Tallinna looduses“ jätkub Astangul
LOODUSESSE MATKAMA I Loodusmatkade sari „Aastaajad Tallinna looduses“ jätkub Astangul

LOODUSESSE MATKAMA I Loodusmatkade sari „Aastaajad Tallinna looduses“ jätkub Astangul

30. juunil kell 18 on loodusesõbrad oodatud tutvuma Tallinna rohevõrgustiku peidetud aarde Astanguga. Piirkonna loodusrikkusi tutvustavad Tõnu Laasi (eesti keeles) ja Aleksandra Muratova (vene keeles).

Ala hõlmab niisket metsa põhja osas ja lõunapoolset liigirikast loopealset, mida eraldab astangunõlv. Maapinnalähedase paekiviga seotud avatud loomaastik on kujunenud linna liigirikkaimaks rohealaks. Astangu on väga oluline lüli Tallinna katkematu rohevööndi säilimisel. Peale loopealse ja klindi asub siin mitu teistki väärtuslikku elupaika: klindialune mets, jalakaga salumets ja sanglepa-lodu.

Registreerudes tuleb kindlasti silmas pidada koroonaviiruse ennetusmeetmeid: grupis kogunemine ei ole soovitav riskirühma kuuluvatele inimestele ning osaleda tohivad vaid nakkussümptomiteta inimesed, soovituslik on kanda kaitsemaski.

Loodusretkel osalemine on tasuta, kuid vajalik on eelnev registreerimine: eestikeelne gruppvenekeelne grupp. Registreerimine algab täna, 25. juunil kell 12. Lisateave: kommunaal@tallinnlv.ee.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga