Avaleht Keskkond Loomaaias esitletakse Aleksei Turovski raamatut
Loomaaias esitletakse Aleksei Turovski raamatut

Loomaaias esitletakse Aleksei Turovski raamatut

5. märtsil esitletakse Tallinna loomaaia keskkonnahariduskeskuses Leelo Tungla, Aleksei Turovski ja Heiki Ernitsa ühiselt valminud lasteraamatut “Kati, Carl ja isevärki farm”.

Raamat tutvustab läbi seiklusrohke sündmustiku ja värvikate piltide lugejale lähemalt koduloomi ja nende põnevat hingeelu. Üritusel saab kuulda autoritekolmiku muljeid raamatust ja selle tekkeloost. Kohapeal on võimalik raamatut ka erihinnaga soetada.

“Tänapäeval on lastel aina vähem võimalusi tutvuda Eesti taludes elavate loomade-lindudega ja nii tekkiski idee koostada raamat, mille abil saaks põneval moel näidata loomade elu ja kombeid. Raamatu koostas erakordselt tugev tiim ja ma usun, et seda on põnev lugeda nii lastel kui ka täiskasvanutel,” ütles Rahva Raamatu kirjastuse juht Rain Siemer.

Ühtlasi jõuab loomaaeda Aleksei Turovski kunstinäitus “Zoontoloogia”, mis mullu oli väljas Kuku klubis. Näitus on läbilõige armastatud zooloogi sürranimalistlikest joonistustest läbi aastakümnete.

Aleksei Turovski on hinnatud Eesti zoosemiootik, etoloog, parasitoloog, autor, lektor ja tema enda sõnul “monomaniakaalne zooloog”, kes on tegelenud looduse ja loomade käekäigu populariseerimisega suurema osa elust. Mida paljud aga ei tea, on see, et möödunud sajandil kooli saanud bioloogidele omaselt on Aleksei Turovskil ka meisterlik oskus loomade joonistamises. Illustreerides enamiku oma raamatutest, viljeleb Turovski isikupärast sürr-animalismi ehk loomade anatoomiliselt korrektset kujutamist sürrealistlikus kontekstis.

 

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga