Avaleht Keskkond Loomade eestkoste organisatsioon avas kalaportaali
Loomade eestkoste organisatsioon avas kalaportaali

Loomade eestkoste organisatsioon avas kalaportaali

Loomade eestkoste organisatsioon Loomus avas uue portaali, mille eesmärk on tutvustada kalu ja kaladega seotud heaoluprobleeme.

“Kalaportaali ja Loomuse kampaania eesmärk on tuua inimesed kaladele lähemale. Kalu on ekslikult peetud madalamal arenguastmel olevateks loomadeks. Ka pole nad üldlevinud arusaamade kohaselt piisavalt nunnud. Nii ongi kalad kui maailma kõige arvukamad ja mitmekesisemad loomad seni jäänud loomakaitses tagaplaanile. Loomus tahab seda olukorda muuta,” ütles Loomuse kommunikatsioonijuht Annika Lepp.

Uues portaalis saab tutvuda kalade kui tundevõimeliste ja intelligentsete loomadega, heaoluprobleemidega kalakasvandustes ja kalapüügis, vaadata vahvaid videoid ja proovida traditsioonilisi kalaroogaderetsepte taimsel kujul.

Loomuse kalakampaania “Armas kala” avati kevadel Aleksei Turovski loenguga Kultuurikatlas. Edaspidi on oodata põnevaid loenguid, filmiesitlusi, artikleid ja muid tegevusi, millega pööratakse tähelepanu kalade temaatikale. Kalade heaolu on ka üks olulisemaid loomakaitseteemasid Euroopa Liidu tasandil. Loomus esindab Eestit Brüsseli lobigrupis Eurogroup for Animals.