Avaleht Eesti elu Lõuna-Eesti palvushommikusöögil küsiti: kuidas hoida vaimu tugevana killustunud ajastul?
Lõuna-Eesti palvushommikusöögil küsiti: kuidas hoida vaimu tugevana killustunud ajastul?

Lõuna-Eesti palvushommikusöögil küsiti: kuidas hoida vaimu tugevana killustunud ajastul?

Täna hommikul toimus Tartu linnas kümnes Lõuna-Eesti palvushommikusöök, kuhu kogunes ligi 150 inimest, Lõuna-Eesti kuue maakonna valdade ja linnade poliitika-, majandus-, haridus-, kultuuri- ja usuelu esindajad.

Kultuuriajakirjanik Joonas Hellerma ütles oma sõnavõtus, et tänapäeva fragmenteerunud ühiskonnas on oluline kildude taas suhtesse toomine tervikuks ning seda tuleb teha olevikus, tänasel päeval ja kogukonnas, kuhu kuulub andeksandmine. „Niikaua kui kuulutatakse üksteisele vaid omi tõdesid me tervikpunktini ei jõua“ sõnas Hellerma.

Tekstiilikunstnik ja akadeemik Anu Raud viitas oma kõnes vaimu jõu allikatele, milleks on nii rahvakultuuri kootud maised ja taevased tähe(nduse)d kui ka isiklik palvesuhe Jumalaga, mida ta on leidnud ja arendanud eluteede ristidel.

Palvushommikusöögi auesimees, Tartu linnapea Urmas Klaas märkis koosviibimise avasõnavõtus vajadusele tänapäeva Eestis vaimu tugevana hoida selleks „et me Eestil läheks hästi, et me teda ära ei raiskaks, sest kolmandat korda meile ei anta.“

Palvushommikusöök tõi Mileedi Lille ja Interjöörikeskusesse kokku Lõuna-Eesti valdade ja linnade poliitika-, majandus-, haridus-, kultuuri- ja usuelu esindajad. Koosviibimise auesimees on Tartu linnapea Urmas Klaas. Hommikusööki juhtis Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) lõuna piirkonna piiskop Joel Luhamets. Tänu- ja eestpalvete osa juhtis Euroopa Baptistiliidu president, Eesti Kirikute Nõukogu asepresident, 3D koguduse õpetuspastor Meego Remmel.

Muusikat tegi palvushommikusöögil Reinaru Vennad, koosseisus: Joel Reinaru, Samuel Reinaru ja Daniel Reinaru.

Palvushommikusöök on rahvusvaheline sündmus, mis toimub üle maailma rohkem kui 160 riigis ning igal aastal ka Euroopa Parlamendis. Koosviibimise eesmärk on tekitada dialoogi kogu Eestit puudutavates alusküsimustes nagu väärtushinnangud, noorsugu ja perekond. Lisaks Tallinnas toimuvale Eesti palvushommikusöögile, leiab üritus aset veel mitmes Eesti linnas, suurim neist on jaanuari alguses aset leidev Lõuna-Eesti palvushommikusöök Tartus.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga