Avaleht Eesti elu Maailmas populaarne programmeerimisvahend nüüd eesti keeles
Maailmas populaarne programmeerimisvahend nüüd eesti keeles

Maailmas populaarne programmeerimisvahend nüüd eesti keeles

ProgetiigerMaailmas kiiresti populaarsust kogunud tasuta e-õppekeskkond Codecademy võimaldab igal huvilisel omal käel, interaktiivselt ja mänguliselt programmeerimist õppida. Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse eestvedamisel on eesti keel üks esimestest Codecademy ametlikest töökeeltest pärast inglise keelt.

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus (HITSA) näeb vajadust pakkuda programmeerimise iseseisvaks õppeks toetavat materjali, mis hõlbustaks koodikirjutamise õpetamist ja õppimist nii haridusasutustes kui ka laiemalt. 2011. aastal New Yorgis loodud iduettevõtte (start-up) Codecademy õpikeskkonna abil on kodulehtede tegemise ja rakenduste loomise õppimine lihtsam kui kunagi varem ja selleks ei pea olema varasemaid eelteadmisi.

”Codecademy meeskond on uhke, et saame kaasa aidata Eesti järgmise generatsiooni programmeerijate õpetamisele,” märkis Codecademy kaasasutaja ja tegevjuht Zach Sims.

“Oleme väga rõõmsad, et meie e-õppekeskkond valiti üheks vahendiks, mille abil õpilased saavad programmeerimist õppida ja ootame põnevusega, kuidas projekt areneb.”

Codecademy on loonud veebipõhised kursused kuue programmeerimiskeele õppimiseks: Python, PHP, jQuery, JavaScript, Ruby ja HTML/CSS. Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse rahastusel on nüüdsest eesti keeles võimalik õppida HTML/CSS ja JavaScript programmeerimiskeeli. “Meile on oluline, et programmeerimisõpe on kättesaadav võimalikult laiale ringile huvilistele. Tänu Codecademy kahe kursuse tõlkimisele on programmeerimise õppimine nüüd lihtsam ja laiemalt kättesaadavam. Järgmisena kavatseme ära tõlkida jQuery programmeerimiskeele kursuse,” märkis HITSA juhatuse liige Ene Koitla.

Kursuseid on võimalik läbida, alustades lihtsamatest ja lõpetades raskemate ülesannetega. Õpetajad saavad kasutada tõlgitud kursuseid üldhariduskoolides õppeprotsessis kui vahendeid programmeerimiskeelte iseseisvaks õppimiseks.

Codecademy keskkonnal on miljoneid kasutajaid. Asu kohe oma programmeerimisoskust arendama www.progetiiger.ee kodulehel!

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse (HITSA) eesmärgiks on IT-hariduse toetamine ja tänapäevase tehnoloogia juurutamine kõikide tasemete haridusasutustes, nende varustamine moodsate infosüsteemidega, ning kõrge kvalifikatsiooniga IKT spetsialistide ettevalmistamise tagamine.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga