Avaleht Eesti elu Maarjamäe laat tõi kokku rekordarvu kauplejaid ja tuhandeid külastajaid
Maarjamäe laat tõi kokku rekordarvu kauplejaid ja tuhandeid külastajaid

Maarjamäe laat tõi kokku rekordarvu kauplejaid ja tuhandeid külastajaid

Kümnes Maarjamäe laat tõi kohale rekordarvu kauplejaid, oma leti oli Urva tänaval üles seadnud 72 laadamüüjat.

Maarjamäe laadal kaubeldi laadakraamiga ning külastajatele pakuti mitmekülgset ja kaasakiskuvat meelelahutusprogrammi. Avatud olid kohvikud, kohapeal küpsetati pannkooke ja vahvleid, lisaks võis nautida hispaania maitsed. Müügilettidel pakuti head ja paremat eestimaist: sinki, mune, nisuvaba kama, köögivilju, kalja, mett ja meetooteid, käsitööd, maiustusi, raamatuid, looduskosmeetikat, keraamikat ja palju-palju muud laadakraami. Tehti nalja ja muusikat, esinesid rulluisutajad ja lasteteater, suure huviga jälgiti rammumeeste jõukatsumisi ja laadaloosidki osteti ära.

„Tore on tõdeda, et Maarjamäe laadale leiavad tee peale Pirita inimeste ka külastajad üle Tallinna ja kaugemaltki ning enamik neist lahkub laadalt mõne ostuga. Maarjamäe laat on üldse kuidagi omapärase ja hea auraga ettevõtmine,” kiitis Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat.

Maarjamäe laadal oli oma telgiga kohal ka Pirita linnaosa valitsus ning nii linnaosavanemal kui ka sotsiaaltöötajatel tuli vastata laadakülastajate arvukatele küsimustele. “Kõige rohkem päriti lähiaja investeeringute kohta. Jutuks olid nii Mustakivi tee pikendus, mida paljud pikisilmi ootavad, Pirita majandusgümnaasiumi laiendus ja Merivälja lasteaia uus maja, ning rääkisime ka paljudel päevakajalistel teemadel,” võttis Liinat jututeemad kokku.

“Usun, et kõik, kes laadal käisid, leidsid sealt enda jaoks midagi toredat ja meelepärast – kas siis laadaprogrammi või laadaostude näol. Tänavune laadarahvas oli väga rõõmsameelne ja aktiivne ning esimesed külastajad olid platsis kohe, kui laadatänav avati,” kirjeldas linnaosavanem.

Maarjamäe laat toimus 10. korda, esimene laat peeti 2010. aastal. Laata korraldab Maarjamäe selts.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga