Avaleht Eesti elu Maleva tänavale rajatav seenioride maja saab nurgakivi
Maleva tänavale rajatav seenioride maja saab nurgakivi

Maleva tänavale rajatav seenioride maja saab nurgakivi

27. augustil asetatakse Maleva tn 18 rajatavale seenioride majale nurgakivi.

Tallinna abilinnapea Eha Võrk sõnas, et linna üheks prioriteediks on osutada eluasemeteenust vähekindlustatud linnaelanikele, kellel puudub oma elamispind või ei tule nad üksi toime: „Tallinna linnavalitsus on heaks kiitnud seenioride eluasemeprogrammi, mille üks osa on Maleva 18 kinnistule seenioride maja rajamine, arvestades sealjuures eakate vajadustega. Maleva 18 korterid on kavandatud nendele vanaduspensionieas tallinlastele, kes suudavad mõningase kõrvalabi toel omaette korteris iseseisvalt elada.“

Seenioride maja arhitektuurne lahendus on tänapäevane ja valgusküllane. Hoone vastab A-energiaklassi nõuetele. Maksimaalse ligipääsetavusega majja on kavandatud 80 korterit, neist 76 ühetoalist ja neli kahetoalist. Enamik korteritest on projekteeritud vastavalt invanõuetele. Igas korteris on privaatne tualett- ja pesemisruum ning oma kööginurk. Esimesele korrusele on kavandatud ühiskasutuses ruumid ja tugiteenused, kus Paljassaare Sotsiaalmaja tagab eakatele erinevaid sotsiaalteenuseid, alustades rehabilitatsiooniteenustest ja lõpetades huviringidega.

Seenioride maja projekt koos ehitusloaga valmis aprillis, projekteerijaks Esplan. Elanikud saavad sisse kolida 2020. aasta jõuludeks. Ehitustöid teostab Nordlin Ehitus. Projekti kogumaksumus on 7,5 miljonit eurot, seda kaasrahastab SA Kredex kohaliku omavalitsusüksuse elamufondi arendamise investeeringutoetusega summas 2,5 miljonit eurot.