Avaleht Eesti elu MATKAMARATON! Pühajärve matkamaraton tõukekelkudel viiakse läbi lumerajal
MATKAMARATON! Pühajärve matkamaraton tõukekelkudel viiakse läbi lumerajal

MATKAMARATON! Pühajärve matkamaraton tõukekelkudel viiakse läbi lumerajal

Foto: Monika Otrokova
Foto: Monika Otrokova

Juba 5.märtsil 2016 toimub talvepealinnas Otepääl I Pühajärve matkamaraton tõukekelkudel Pühajärve ja Murrumetsa matkaradadel.

Start ja finiš on Pühajärve mõisapargis. Võisteldakse 5 km pikkusel lumerajal – distantsid on 5 ja 10 km, võisteldakse kahes kategoorias: täiskasvanud (alates 17. eluaastast) ja koolinoored vanuses 10 – 16. aastat. Arvestust peetakse mõlemal distantsil meeste ja naiste ning 5km distantsil lisaks koolinoorte 10-16. aastaste osas eraldi.  Võistlust peetakse kinnisõidetud lumel. Selleks puhuks paigaldatakse kelkude raudjalastele alla plastikust lumejalased.

Kell 11.00 on Pühajärve 5km tõukekelguraja ühisstart täiskasvanutele ja koolinoortele vanuses 10-16.a , kell 13.00 Pühajärve 10km tõukekelguraja ühisstart täiskasvanutele ja alates 17. a.  „Starti võib tulla oma soome või tõukekelguga, kellel isiklik kelk puudub, saab selle kohapealt laenutada Loodusturism.ee matkakorralduselt,“ ütles matkamaratoni peakorraldaja Imre Arro OÜ-st Loodusturism. „Pühajärve matkarajad sobivad suurepäraselt tõukekelgutamiseks, rajad ja võistluskeskus on värskelt hooldatud, olete oodatud osalema!“

Monika Otrokova
Foto: Monika Otrokova

Eelregistreerimine ja tõukekelgu laenutuse broneerimine toimub elektrooniliselt kodulehe kaudu kuni 03.03.2016.a. keskpäevani. Toimumispäeval kohapeal saab registreeruda vaid vabade kohtade olemasolul 45min enne distantsi starti, so kell 10-10.45 ja kell 12-12.45.

„Tõukekelguga sõitmine on kiiresti õpitav ja üks täiendavaid võimalusi talispordi nautimisel lisaks uisutamisele ja suusatamisele,“ lisas Otepää vallavanem Kalev Laul. „Matkamaraton sobib nii alustajale kui ka juba kogenud sõitjale, ootame kõiki laupäeval Otepää talvest osa saama!“

Tõukekelgu matkamaratoni korraldab Loodusturism.ee matkakorraldus koostöös Otepää vallaga.  Matkamaraton on pühendatud Otepää esmamainimise 900. aastapäevale.

Foto: Monika Otrokova
Foto: Monika Otrokova

Partnerid: Pühajärve Spa & Puhkekeskus, GMP Clubhotel & Pühajärve restoran, Otepää Winterplace, Oti pubi & pizza, Ööklubi Comeback, AS Sangaste Linnas, Sangaste Loss, Veski Spordi-ja Puhkekeskus, Kakulaane turismitalu, Kunstimäe turismitalu, Tartu Mill, Annemäe puhkemaja, Karupesa hotell, Kivimäe turismitalu Taageperas, Väike-Trommi turismitalu, Kiisatamme Kultuuri- ja Puhketalu, Eesti Tõukeratta Liit, Tõukespordi Klubi KICK, NKK Valgamaa ringkonna Otepää jaoskond, Otepää Naisselts, Andres Reigo rajahooldus, Alvar Koik rajahooldus, Otepää TIK. Isikliku tõukekelgu saad soetada Tõukeratas.com  veebipoest.

Lisainfo ja registreerumine Loodusturism.ee kodulehel.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga