Avaleht Eesti elu Merevägi tähistas 96. aastapäeva
Merevägi tähistas 96. aastapäeva

Merevägi tähistas 96. aastapäeva

Merevägi tähistas 96. aastapäevaTäna tähistas merevägi mereväebaasis Miinisadamas piduliku rivistusega oma 96. aastapäeva.

Mereväe ülem mereväekapten Sten Sepper ütles aastapäeva rivistusel peetud kõnes, et aasta on olnud suurte muutustega ja mereväelastele väga intensiivne viidates 1. augustil kaitseväes jõustunud struktuurimuudatusele ning Eesti mereväe miinijahtijate osalemisele NATO 1. miinitõrjeeskaadris.

“Olime üks esimesi riike, kes oma laeva NATO miinitõrjeüksusesse saatis ja miinijahtija Sakala täidab selle kooseisus praegugi ülesandeid kaugel kodust,” ütles mereväekapten Sepper.

Samuti tänas mereväe ülem oma alluvaid ning autasustas parimaid teenistujaid ja partnereid teenetemärkide, tänukirjade ja meenetega.

Mereväe ülema käskkirjaga said eeskujuliku ja pikaajalise teenistuse eest mereväe teenetemärgi Usk ja Tahe II klassi Hõbeankru kaptenmajor Taavi Urb ja vanemveebel Margit Tuvik. Hõbeankru said Eesti mereväele osutatud teenete eest ka kaptenleitnant Ron Rios, kolonelleitnant Simon Fitzgibbon ja kaptenmajor Verner Hans Puurand.

Eeskujuliku ja pikaajalise teenistuse eest mereväe teenetemärgi Usk ja Tahe III klassi Raudankru pälvisid nooremleitnant Märt Uuemaa, vanemveebel Jaan Pajuste, vanemmaat Andrei Kedrov ja proua Helle Lahi. Samuti said teenetemärgi Raudankur eriliste teenete eest mereväele major Ivar Jõesaar, nooremleitnant Jaanus Matso, vanemveebel Mark Lambert ja härra Mart Murusalu.

Lisaks avaldasid mereväe laevastiku ülem ja mereväebaasi ülem tänu reale nende alluvuses teenivatele mereväelastele ja teenistujatele ning kaitseliitlastele.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga