Avaleht Haridus Merivälja kooli õpilastele jagati helkureid
Merivälja kooli õpilastele jagati helkureid

Merivälja kooli õpilastele jagati helkureid

Pirita Linnaosa Valitsuse töötajad, Merivälja kooli õpetajad ja vanematekogu liikmed ning noorsoopolitsei kontrollisid täna hommikul Merivälja kooli väravas, kas igal lapsel on helkur. Kellel polnud, sai selle kohe oma jope külge.

“Selgus, et umbes pooled lapsed ei kanna helkurit. Lapsevanemad saadavad lapsed pimedas õue, veendumata, kas lapsel on helkur. Kui ma küsisin lastelt, miks nad helkurit ei kanna, sain vastuseks “unustasin”, „mul on helkur teise jope küljes” või „kadus ära”,” sõnas Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat. “Helkur on pimedal ajal kohustuslik kõikjal, ka linnas valgustatud tänaval. Mõistlik oleks, et lapsel on mitu helkurit, siis ei ole vaja meeles pidada, millise jope küljes helkur parasjagu on,” lisas linnaosavanem. “Soovin kõigile ohutut liiklemist ja loodan, et homme hommikul säravad kõik koolijütsid juba kaugelt.”

Umbes pooled lastest, kes tulid kooli jalg- või tõukerattaga, kandsid kiivrit. Lastele selgitati, miks peab kiivrit kandma iga laps, kes rattaga sõidab. Neid, kes tulid kooli kapuuts peas, oli mõni üksik. Kõrvaklappe ei kandnud keegi.

“Kindlasti tuleb lapsevanematel lastele selgitada, miks kooliteel pole mõistlik kanda kõrvaklappe ega kapuutsi, ning et jalg- või tõukerattaga sõites tuleb pähe panna kiiver. Mobiiltelefoni kasutamine ei ole jalgsi käies ega rattaga sõites ohutu, sest tähelepanu on hajutatud,” pani Merivälja kooli vanematekogu liige Lembe Levo lastevanematele südamele.

“29. oktoobril kella 7.30–9.00 jagame helkureid Pirita majandusgümnaasiumi õpilastele,” ütles Liinat.

Pirita Linnaosa Valitsus jagab Pirita koolide ja lasteaedade lastele 1500 helkurit.