Avaleht Eesti elu Mida koolivaheajal teha? Tallinn pakub lastele koolivaheajaks aktiivseid tegevusi
Mida koolivaheajal teha? Tallinn pakub lastele koolivaheajaks aktiivseid tegevusi

Mida koolivaheajal teha? Tallinn pakub lastele koolivaheajaks aktiivseid tegevusi

Koos saabuvate kevadpühadega alustavad vaheaja tegevustega ka Tallinna noortekeskused, muuseumid, huvikoolid, raamatukogud ja spordiklubid. Kevadised koolivaheaja üritused algavad Tallinnas juba 20. aprillist ja kestavad vaheaja lõpuni, 28. aprillini.

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul on tähtis, et koolilapsed leiaksid vaheajal võimalusi aktiivseks puhkamiseks ja õues liikumiseks. „Selleks, et kevadväsimus koolilapsi liialt kimbutama ei hakkaks, tasub vaheajal olla füüsiliselt aktiivne. Ka Tallinna kevadvaheaja kavast leiab mitmeid linnalaagreid, kus kogu nädala tegemistesse on planeeritud mitmeid sportlikke ettevõtmisi, võistlusmänge, orienteerumisi ja palju muud põnevat, mis hoiavad lapsi toimekate ja energilistena. Julgustan noori ka linnaruumi rajatud spordiväljakuid aktiivselt kasutama – näiteks on noored ekstreemspordisõbrad oodatud Vilde, Koidu või Kivila spordiparkidesse, kus on head võimalused nii rula, BMX-i kui ka tõukerattaga sõitmiseks,“ rääkis abilinnapea.

Aktiivseid ja sportlikke linnalaagreid korraldavad kevadvaheajal nii noortekeskused, huvikoolid kui ka spordiklubid ja need algavad esmaspäevast, 22. aprillist. Nii näiteks kutsub spordiklubi Nord koolilapsi vahvasse sportlikusse linnalaagrisse, kus lisaks treeningutele toimuvad lõbusad ekskursioonid ja külastused kinno, loomaaeda ja mujale. Täpsemalt saab linnalaagri kavaga tutvuda siin.

Tallinna Tehnikaülikooli innovatsiooni- ja ettevõtluskeskus Mektory korraldab kevadvaheajal lastele põneva tehnotrenni laagri, kus sportlikud tegevused on eriti huvitaval viisil ühendatud nii tehnoloogia, programmeerimise kui ka robootikaga. Laagrisse oodatakse nii algkooli kui ka põhikooli õpilasi. Rohkem infot leiab siit.

Ka noortekeskused kutsuvad kevadvaheajal linnalaagritesse. Nii näiteks korraldab Põhja-Tallinna noortekeskus 7–14-aastastele noortele lõbusa linnalaagri „Stressivaba nädal“, mis on keskendunud just aktiivsetele tegevustele, et aidata lastel taastada energiavarusid ning unustada koolimured. Nädala jooksul on kavas sportlikud võistlusmängud, proovitakse uutmoodi lauamänge, hüpatakse batuutidel, käiakse orienteerumas ja pilte jahtimas ning püütakse telefonide abil aardeid leida. Laagrisse registreerumise tähtaeg on 18.04. Täpsema info leiab siit.

23. aprillil toimub kell 11–15 Kivila spordipargi avaüritus, millega saab ühtlasi alguse ka ekstreemspordi välihooaeg. Kavas on BMX-i, rula ja tõukeratta töötoad, näha saab ka demonstratsioonesinemisi. Päeva lõpetab võistlus, kus selgitatakse välja iga ala parimad. Võitjatele on välja pandud ka auhinnad. Ürituse info leiab siit.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga