Avaleht Eesti elu MIDA TEHA TALLINNAS? Tallinnas jagub tegevusi kogu perele mitmeks päevaks
MIDA TEHA TALLINNAS? Tallinnas jagub tegevusi kogu perele mitmeks päevaks

MIDA TEHA TALLINNAS? Tallinnas jagub tegevusi kogu perele mitmeks päevaks

Tallinn pole suurlinn, aga Tallinnasse mahub palju – ainuüksi UNESCO Maailmapärandi nimekirja kuuluv Tallinna vanalinn peidab endas mitmeid pärleid.

Vanalinnast leiab külastaja vanima seni tegutseva apteegi, kunagise maailma kõrgeima kirikutorni ning omaaegset Põhja-Euroopa võimsaima kaitsemüüri. Lisaks tasub uudistada Tallinna mitmetes sõdades kaitsnud tornide süsteemi ning põnevaid keskaegseid maa-aluseid käike, hubaseid hoove ja romantilisi kohvikuid.

Põnevat avastamist pakuvad ka teised asumid. Mõnedeks näideteks on Kalamaja ja Telliskivi, Noblessner, Kadriorg, Pirita, Rocca al Mare ning Nõmme. Tallinn on tõeliselt mitmekesine linn – ühest linnajaost teise seigeldes tundub, nagu sattuksid uude linna.

Tallinnas jagub tegevusi kogu perele mitmeks päevaks

Pere nooremaid liikmeid köidavad ühtmoodi nii loomaaed ja botaanikaaed, kui ka linna kohal kõrguv vaateratas, teletorn, linnamüüri tornid, maaalused käigud, lennusadam, avastuskeskus Proto ja teised põnevad kohad. Tallinnas on avastamist küllaga ja mis veelgi parem, kõik on käe-jala juures ning mugavalt ligipääsetav ka ühistranspordiga.

Heast toidust ja mitmekesisest restoranikultuurist on saanud üks peamisi põhjuseid, miks Tallinna külastatakse. Seni kuni paljude riikide piirid jäävad meile hetkel veel suletuks, saab maitserännaku ümber maailma teha põnevaid Tallinnas asuvaid rahvusrestorane külastades.

Tallinn Cardiga avastad linna mugavalt

Kui plaanid Tallinna avastamise tõsisemalt ette võtta, tasub soetada Tallinn Card. See on pilet millega saab külastada tasuta pea kõiki Tallinna muuseume ja vaatamisväärsusi ja sõita ühistranspordiga, lisaks saab soodustusi toidukohtades ja poodides. Täiskasvanu kaardiga saab võtta kaks alla 7-aastast last tasuta kaasa.

Kuni juuni lõpuni kehtib kõikidele Tallinn Cardidele soodustus -20%.  Pileti saab osta visittallinn.ee veebil ja vanalinnas asuvas  Tallinna Turismiinfokeskuses.

Külasta veebilehte visittallinn.ee ja avasta Tallinn!

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga