Avaleht Kunst Milliseid näitusi soovitab aprillis Eesti Arhitektuurimuuseum?
Milliseid näitusi soovitab aprillis Eesti Arhitektuurimuuseum?

Milliseid näitusi soovitab aprillis Eesti Arhitektuurimuuseum?

Kuna muuseum Rotermanni soolalaos on 25. aprillini külastajatele suletud, ootab arhitektuurimuuseum kõiki osalema haridusprogrammides ja ekskursioonidel veebiavarustes.

Virtuaalsed muuseumitunnid sünnivad koos osalejatega, need pole loeng ega videotuur, vaid õpilased panustavad digivahendite kaudu aktiivselt aruteludesse ja ülesannete lahendamisse. Näituste sisu edastatakse probleemülesannete kaudu. Praegu saab tellida kahte virtuaalset 45-minutilist muuseumitundi Zoomis: „Arhitekt – kunstnik või matemaatik?“ (III kooliaste ja gümnaasium) ja „Millest koosneb linn?“ (II ja III kooliaste ja gümnaasium). Tunni tellimiseks ja täiendavaks infoks tunni ülesannete ja rakenduste kohta kirjutage kadi@arhitektuurimuuseum.ee. Kõik muuseumi haridusprogrammid ja õppematerjalid leiate siit.

Riigi kultuuripreemia aastal 2020 pälvis muuseumi näitus „Suvila. Puhkamine ja arhitektuur Eestis 20. sajandil“. Kuraatorite Epp Lankotsi ja Triin Ojari juhitud lühikesed videoekskursioonid toovad vaatajateni olulisema siin. Samuti soovitab muuseum teha arhitektuuriajaloolase Carl-Dag Lige juhatusel kuraatorituuri näitusel „Betoonist võlutud. Ehitusinsener August Komendant“ siin.

Muuseumi “Kogude päevikus” toovad Anne Lass ja Sandra Mälk esile tähtpäevade ja päevateemadega sobivaid arhivaale ja nendega seotud lugusid.

Loengusarja Elav Ruum loengud, kus muuseum koos arhitektide, ajaloolaste, muinsuskaitsjate ja teiste ruumiga seotud spetsialistidega käsitleb publiku osalusel elukeskkonnas toimuvaid muutusi ja tutvustab arhitektuuriajalugu, leiab siit.

Suure saali näitus “Lõpetamata linn. Tallinna linnaehituslikud visioonid” on pikendatud ka maikuusse. Seniks võtke vastu kuraator Johan Tali kutse videoekskursioonile siin. Näitus räägib Eesti pealinnast kaasaegse linnaplaneerimise vaatenurgast, Tallinna linnaehituslikest väljakutsetest ja probleemidest. Loodetavasti kujundatakse tänasel päeval Tallinnast jätkusuutlikku ja konkurentsivõimelist linna, kus ka järgnevatel põlvedel on hea elada, ütleb Tali.

Eesti Kunstiakadeemia uurimisprojekt “Lõpetamata linn” tegeles Tallinna linnaehituslike visioonide ja ruumiliste stsenaariumitega. “Kuivõrd näitus annab Tallinnast kui Eesti pealinnast suure pildi, siis näituse loojate siiras lootus on, et see tekitab külastajas ambitsiooni aru saada, mis Tallinna linnapildis toimub, sest seda kõike peaks tehtama linnaelanike huvides, linnaelanike raha eest,” selgitas Tali.

Maikuus hoitakse külastajate rõõmuks lahti ka sisearhitekti ja sisearhitektide õpetaja Aulo Padari märgiliste tööde näitust muuseumi galeriikorrusel.