Avaleht Kultuur Milliseid olid Vaba Lava teatrikeskuse populaarseimad lavastused?
Milliseid olid Vaba Lava teatrikeskuse populaarseimad lavastused?

Milliseid olid Vaba Lava teatrikeskuse populaarseimad lavastused?

Jan Uuspõld2016. aastal toimus Vabas Lavas 344 üritust, millest 146 oli teatrietendusi. Aasta jooksul külastas teatrikeskust kokku 59 317 inimest.

Etendusi andis Vabas Lavas kokku 33 teatritruppi, mille seas lisaks kodumaistele truppidele oli ka etenduskunstnikke Saksamaalt, Šveitsist, Lätist, Leedust, Soomest, Hispaanist, Belgiast, Austriast, Venemaalt jm.

“Loomulikult teeb aasta-aastalt kasvav publikuhuvi vaid rõõmu ning on hea meel, et Madli Pesti ja Thomas Franki valitud kuraatoriprogrammiga oleme avardanud teatripiire tegeledes sotsiaalse teatri, integratsiooni ja marginaliseeritud ühiskonnagruppidega. Kindlasti tasub esile tõsta eelmisest aastast veel seda, et Interregi välisprojekti Theatre Expanded raames õnnestus meil Eesti teatrimaastikule tuua juurde 16 noort teatriprodutsenti. Samuti alustasime Vaba Lava Narva teatrikeskuse rajamist. Täname kõiki toetajaid ja partnereid, eriti Vaba Lava suurtoetajat Starmani,” nentis Vaba Lava juhatuse liige ja tegevjuht Kristiina Reidolv.

Populaarsemateks lavastusteks 2016. aastal osutusid: 

– 2015/2016 hooaja kuraatorite Madli Pesti ja Thomas Franki programmivalikusse kuuluv “sugu: N” (Evelin Võigemast, Hilje Murel, Mari-Liis Lill, Ursula Ratasepp) 3914 külastajaga.

– Prem Productions OÜ lavastus “Ürgmees” (laval Jan Uuspõld) 3717 külastajaga.

– 2016/2017 hooaja kuraatorite Madli Pesti ja Thomas Franki programmivalikusse kuuluv “sugu: M” (lavastaja Jürgen Rooste) 2093 külastajaga.

– NUKU teatri “Kentsakas juhtum koeraga öisel ajal” (lavastaja Sander Pukk) 1981 külastajaga.

Esiviisikusse jõudis ka 2016/2017 hooaja kuraatorite Madli Pesti ja Thomas Franki programmivalikusse kuuluv kakskeelne lavastus “Ma pigem tantsiksin sinuga” (lavastaja Oleg Soulimenko (Austria/Venemaa)) 1154 külastajaga.

Koostöös Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutusega Meie Inimesed ja Euroopa Sotsiaalfondi rahastusel hankis Vaba Lava endale 2016. aastal tõlketehnika.Tegevust rahastas Euroopa Sotsiaalfondi projekt „Eesti ühiskonnas lõimumist toetavad tegevused“.

Vaba Lava 2016/2017 hooaja teine poolaasta sai avapaugu 14. ja 15. jaanuaril etendunud Austria lavastaja Simon Mayeri lavastusega “Sissy pojad”.

8. veebruaril esietendub käesoleval hooajal järjekorras viies kuraatoriprogrammi IN I OUT lavastus “Hulgakesed”, lavastajad Siim Tõniste ja Sveta Grigorjeva. “Hulgakesed” on lavastus süütamisest, süttimisest ja sütitamisest. Laval mängivad, hullavad, võitlevad ja vaidlevad tulega Riina Ausma, Ajjar Ausma, Sveta Grigorjeva ja Siim Tõniste. Järgmised etendused 10., 11., 25., 26. ja 27. veebruaril.

Vaba Lava 2015/2016 ja 2016/2017 hooaegade kuraatorid on teatriuurija Madli Pesti Eestist ja teatriekspert Thomas Frank Austriast.

Kogu Vaba Lava kuraatoriprogramm ja mängukava leiab vabalava.ee

Kommentaarid