Avaleht Kultuur Mini-EMP lõpeb põneva moeetendusega
Mini-EMP lõpeb põneva moeetendusega

Mini-EMP lõpeb põneva moeetendusega

kuulpak_etvkoor_peeterlangovits2Täna kell 17 lõpetab Solaris keskuses Eesti Muusika Päevade noorteprogrammi mini-EMP noore moelooja Mirjam Kalmanni ja helilooja Karin Kuulpaki ühine kontsert-moeetendus.

Mirjam Kalmanni töödest esitletakse kollektsioone “Anima Nostra” ja “Repliik”. ETV Tütarlastekoori esituses saab kuulda kahte Karin Kuulpaki teost. Mirjam Kalmann on 17-aastane õpilane, kes on juba viis aastat tegelenud aktiivselt moedisainiga. Samuti on ta  kaasa löönud mitmes Sally kunstistuudio kunstiprojektis ja osalenud edukalt erinevatel üleriigilistel moekonkurssidel.

Mirjam Kalmann on öelnud oma kollektsioonide kohta järgmist:

Anima Nostra

Meie Hinged. Keha katab kiht. Mitu kihti ülestikku. Hing on varjus, peidetud. Kuid sisimas oleme head. Miks on meie õrnust ja puhtust nii raske avastada?

Repliik

Ajalehtede lugemise trend on hääbumas ja ajalehepoisist miljonäriks enam ei saa. Internet levitab uudiseid kiiremini, kui ükski trükiväljaanne – paberkandjal trükitu on muutumas rariteetsemaks. Kuid paber kannatab  kõike.

kuulpak_etvkoor_peeter langovits120-aastane rahvusvaheliselt edukas helilooja Karin Kuulpak võitis detsmebris Grammy laureaadist vokaalansambel Chanticleeri rahvusvahelise tudengitele mõeldud heliloomingu konkursi. Karin Kuulpak õpib Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias professor Ants Sootsi juures dirigeerimist. Alates 2013. aastast töötab ta Gustav Adolfi Gümnaasiumi segakoori dirigendina.

Tänavu kutsus festival Eesti Muusika Päevad esmakordselt oma mentorprogrammi raames kokku gümnaasiuminoortest meeskonna, kelle ülesandeks sai Eesti Muusika Päevade noortefestivali mini-EMP korraldamine. Mini-EMPi kontseptsiooni unikaalsus seisneb korralduspõhimõttes – see on festival noortelt noortele. Gümnaasiuminoored korraldasid mentorite juhendamisel kaasaegse klassikalise muusika festivali, läbides iseseisvalt kõik festivalikorralduse etapid. Tiimi kuulub 15 noort.

Mini-EMPi muusikalise poole kujundasid Tallinna ja selle lähiümbruse muusikakoolide õpilased. Noored muusikud koos õpetajatega koostasid eesti muusika kavad, millega esineti nii Tallinna kontorites kui linnaruumis.

Mini-EMPi korraldustiim viis aprillis läbi kontorikontserte Tallinna erinevates kontorites, üllatas flashmob’idega linnaruumis, korraldas Energia Avastuskeskuses perepäeva “Avasta muusikat!”, Tallinna Kunstihoone galeriis “Ühe laulu kontserdi” ja koostöös Loomelaboriga “Noor helilooja 2015” finaalkontserdi. Lisaks festivali ava- ja lõpuürituse korraldamine Solaris keskuses. Mini-EMP kuulub muusika-aasta 2015 programmi.

Alates 1979. aastast peetud festivalil Eesti Muusika Päevad saab kuulda eesti heliloojate värskeimat loomingut. Kava hõlmab mitmesugustest žanritest tuntud muusikuid ja ühendab eri kunstivorme. Festivali korraldab Eesti Heliloojate Liit. Festivali kunstilised juhid on Helena Tulve ja Timo Steiner.

Mini-EMPi toetavad Tallinna Spordi- ja Noorsooamet, EV Kultuuriministeerium, Kultuurkapital, Hasartmängumaksu Nõukogu, Muusika-aasta, Solaris Keskus jt

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga