Avaleht Haridus Moodsa õppimise festivalil Iduedu tutvustatakse tavatuid õpiviise
Moodsa õppimise festivalil Iduedu tutvustatakse tavatuid õpiviise

Moodsa õppimise festivalil Iduedu tutvustatakse tavatuid õpiviise

25. oktoobril on kõik huvilised taas oodatud Tallinna kesklinna hariduskvartalisse, et saada osa Iduedu festivalist.

Festivali eesmärk on lihtne: see on Tallinna haridusasutuste koos õppimise päev. Kuid oodatud on ka uudistajad kaugemalt, et head kogemused leviks üle Eesti.

Kesklinna hariduskvartalis – Tallinna Reaalkoolis, Tallinna Inglise kolledžis, Tallinna Kesklinna põhikoolis, Tallinna keskraamatukogus ja nendevahelisel õuealal – pakutakse rikkalikus valikus töötubasid. Päeva esimene pool on sisustatud eeskätt haridusasutuse juhtidele ja õpetajatele mõeldes, teine pool on suunatud ka õpilastele ja lapsevanematele.

Töötube viivad läbi Tallinna koolid ja lasteaiad, kellel on jagada häid ideid huvitavaks õppimiseks, samuti Ekool, HITSA ja Startup Estonia. Oma panuse annavad ka õpilasfirmad, kes tutvustavad oma tehtut ja innustavad olema ettevõtlik. Keskraamatukogus keskendutakse täiskasvanuharidusele ja elukestvale õppimisele. Festivali näitusealal tutvustavad firmad uuenduslikke ja seni tavatuid võimalusi, mida õpetamisel-õppimisel võiks kasutada.

Õpetajad saavad inspiratsiooni näiteks Tallinna Kullatera lasteaia töötubadest „Tere tulemast Coding Expressi pardale!“ ja „STEAM-i vahendid lasteaias“ ning Tallinna Pae gümnaasiumi töötoast „Loodusteadustelaborid ja nutikad sensorid“. SA Hariduskiirendi jagab nippe 21. sajandi oskuste kiiremaks omandamiseks, fookuses on seekord ettevõtlusõpe. Õpilasi, lapsi ja miks mitte ka vanemaid köidavad kindlasti põgenemismäng koolitunnis (Tallinna Inglise kolledž), tutvumine droonidega ja lennuharjutused (Tallinna 21. kool) ning Playboxi juhendatud mäng Lego ja Duplo klotsidega.

Kogu programm avaldatakse 26. augustil, siis saab hakata ka osalejaks registreerima.

Foto: HITSA

Haridusfestival "iduEDU". Paneeldisskusioon – Kes on tuleviku ettevõtja ja kuidas toetab tänapäeva kool iduettevõtjaks saamisel. Arutelus osalevad Reaalkooli vilistlane, iduettevõtja Kaarel Kotkas; gümnasist ja tehnoloogiahuviline Sander Tammer; noorte tehnoloogiaprojektide Eesti 2.0 eestvedaja Ede Schank Tamkivi ning Helelyn Tammsaar Rakendusliku Antropoloogia Keskusest, kes on Startup Estonia tellimusel läbi viimas uuringut sellest, kuidas tänased edukad noored on jõudnud tehnoloogiahuvi ning ettevõtluseni.

Posted by Ajaleht Pealinn on Laupäev, 20. Oktoober 2018