Avaleht Eesti elu Mupo: üheksa kuuga on linnapildist eemaldatud 576 romu või uinuvat sõidukit
Mupo: üheksa kuuga on linnapildist eemaldatud 576 romu või uinuvat sõidukit

Mupo: üheksa kuuga on linnapildist eemaldatud 576 romu või uinuvat sõidukit

Tallinna munitsipaalpolitsei piirkonnainspektorid on sellel aastal võtnud üheks oma prioriteediks linnatänavatel hinnalist parkimisruumi ära võtvad romud ja uinuvad sõidukid. Lisaks on kasuta seisvad autod takistuseks tänavkoristusel.

“Tänase päeva seisuga on tänu meie inspektorite sekkumisele ja selgitustööle omanike poolt tänavapildist eemaldatud  kokku 576 sõidukit:  jaanuaris 61, veebruaris 50, märtsis 49, aprillis 62, mais 97, juunis 93, juuli 57, augustis 31 ja septembris  76. Kokku 576 sõidukit,” ütles mupo menetluse ja piirkonnatöö osakonna juhataja Triin Uudeväli.  Linnamäe teel asuvasse romuparklasse oleme hoiule võtnud 21 sõidukit” Käitlejale utiliseerimiseks oleme ise  üle andnud 64 sõidukit ja töös on hetkel ligi 250 sõiduki menetlemine”.
Enim probleeme romudega on meie magalate piirkondades Õismäel, Mustamäel, Lasnamäel ja Põhja Tallinnas, kõige vähem romusid kohtab aga kesklinnas.

“Eeldatavasti võib selle põhjuseks olla asjaolu, et Kesklinnas on tasuline parkimine. On päris palju juhtumeid, kus sõidukil puuduvad numbrimärgid või tal on välisriigi numbrid, mis oluliselt raskendab omanike kättesaamist. Enamasti on siiski tegemist nö „uinuva sõidukiga“, mitte romuga, kuid siiski üritavad inspektorid omanikuga ühendust saada ja paluda tal sõiduk ära viia”.

Uudevälja sõnul on jõude seisvad või hüljatud sõidukid potentsiaalsed ohu allikad. On olnud juhuseid, kus neid pannakse põlema ja selle tõttu on saanud ja võib ka tulevikus saada kannatada teiste isikute vara.

Möödunud aastal eemaldati linnapildist 346 uinuvat ja romusõidukit.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga