Home Eesti elu Narva kutsub Põhjamaade nädalale
Narva kutsub Põhjamaade nädalale

Narva kutsub Põhjamaade nädalale

18. kuni 24. oktoobrini toimub Narvas mitmekesise ja põneva programmiga Põhjamaade nädal, mille selleaastane teema on „Ise tehtud, hästi tehtud”.

Kavas on näitused ringmajandusest ja meediapädevusest ning näitus „Fridtjof Nansen – polaaruurija ja humanist”, mis on pühendatud kuulsale Norra teadlasele ja maadeavastajale. Nädala jooksul näidatakse Narva lasteaedades Põhjala multifilme, toimub Põhjamaade teemal mälumäng ja Norra kokandusõhtu. Peetakse videokonkurss „Mina kui põhjamaalane”, millest võivad osa võtta kõik huvilised. Nädalale panevad toreda punkti Soome tunnustatud saksofonisti Timo Lassy tasuta kontsert ja suur kogupereüritus, kus saab tutvuda Põhjala laste mängudega ja meisterdada.

„Põhjamaade nädala üritustele on oodatud kõik – kooliõpilastest eakateni. Meie eesmärk on erinevate ürituste kaudu tutvustada isetegemise kultuuri kui eluviisi, julgustada inimesi kasutama olemasolevaid ressursse ja oskusi selleks, et muuta mitmekesisemaks nii enda kui ka kõigi teiste elu. Me räägime isetegemisest laias mõttes – nii loovtegevustest kui ka panusest ringmajandusse. Meie elu kvaliteet sõltub meist endist ja siin on meil Põhjamaadelt palju õppida,” kommenteeris nädala projektijuht Jevgeni Timoštšuk Põhjamaade Ministrite Nõukogu Narva kontorist.

Suurem osa üritustest on tasuta, mõned üksikud on registreerimisega. Kindlasti tuleb arvestada riigis hetkel kehtivate piirangutega.

Põhjamaade nädal on iga-aastane üritus, mis toimub Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esinduse eestvedamisel ja koostöös mitmete partneritega: Põhjamaade saatkonnad Eestis, Soome Instituut, TÜ Narva Kolledž, Narva Keskraamatukogu, Estinfilm, Citrus Project, kohvik №2, Vaba Lava Narva, kohvik Muna, Narva muuseum, restoran Rondeel, Narva Pähklimäe Gümnaasium ja Philly Joe’s.