Avaleht Haridus Narva noori ootab põnev koolivaheaeg
Narva noori ootab põnev koolivaheaeg

Narva noori ootab põnev koolivaheaeg

Noortega töötavad Narva linnaasutused ja teised organisatsioonid ei raiska koolivaheaega tühjalt ja on valmis pakkuma noortele huvitavaid ja kasulikke suviseid tegevusi.

Narva Noortekeskus organiseerib suvel töömalevaid noortele vanuses 13-16 aastat: I vahetus 14.-29. juunini, II vahetus 2.-13. augustini. Linna toetusel osaleb sellel aastal töömalevates 120 noort Narvast. Osalejad saavad töökogemuse, tööalased teadmised ja infot tööohutust puudutavast seadusandlusest, osalevad tööga seotud karjääri- ja infoüritustel, külastavad regionaalseid ettevõtteid ja organisatsioone – veedavad suve kasulikult. Töömalevates teevad osalejad lihtsaid töid: territooriumide koristamine, heakorrastus ja haljastus, abitööd.

Suve jooksul töötavad Narva Noortekeskuses (Vestervalli 9) avatud noortekeskus Exit, muusikatuba ja helistuudio, lisaks juulis ja augustis hakkavad neljapäeviti toimuma meistriklassid. Noortekeskuses on spordiväljak, lauad male, kabe ja lauatennise mängimiseks (spordivarustuse saab võtta noortekeskusest). Suveperioodil organiseerib Narva Noortekeskus noorteüritusi, arutlusõhtusid, osaluskohvikuid, noortekohtumisi, ekskursioone ja teisi üritusi ning võtab suvelaagrites osalejaid õpitubadesse.

MTÜ Vitatiim on noorte jaoks koostanud mahuka suveürituste, festivalide, laagrite, huvitegevuste, õppeprogrammide, noortekohtumiste ja treeningute programmi siin.

Narva Кeskraamatukogu kutsub õpilasi osalema suvises lugemisprogrammis „Suvi! Raamat! Jäätis!“, mis jätkub suve lõpuni või kuni jagub jäätist. Osalemiseks tuleb pakutud kirjanduse loetelust valida raamat (vene või eesti keeles) ja selle tagastamisel vastata paarile küsimusele loetu sisu kohta. Õigete vastuste korral saab lugeja auhinna – jäätise. See, kes loeb läbi kõige rohkem raamatuid, saab peaauhinna – raamatu. Täiendav informatsioon on siin. Narva Keskraamatukogus töötab lisaks lauamängude klubi ja Ameerika keskus.

Linna toetusel toimub 6.-16. juulini Narva Soldino Gümnaasiumi baasil linnalaager “Noored kooli”. Programm on ette nähtud Narva 1.-8. klasside õpilastele (osalemine tasuta) ja on suunatud eesti keele õppimisele keelekümbluse metoodika kaudu. Täiendav informatsioon on siin.

Narva linna sotsiaalabiamet organiseerib Narva vähekindlustatud perede lastele suvepuhkuse tasuta tuusikute näol Remniku ja Viiking-Tiigrite noortelaagritesse. Sellel aastal on noortelaagritesse eraldatud kokku 40 tuusikut.

Suveperioodil jätkavad noortele mõeldud huvitegevuse läbiviimist erinevad noorteorganisatsioonid. Narva Noorte Meremeeste Klubi organiseerib oma noortele kursantidele kogu suve vältel laagreid ja matku. Avatud noortekeskuses RLK aadressil Uusküla 18a on noortele avatud arvutiklass, mängutuba, jõusaal ja tantsusaal, spordituba. Noortele on avatud ka Virumaa Heategevuskeskuse uksed aadressil Võidu 17e. Erivajadustega noortele korraldavad tegevusi Päevakeskus LADMTÜ Arenduskeskus Matveika ja MTÜ FlorettSA Narva Kant plaanib noortele suvist arheoloogiakooli, teatrikeskus Vaba Lava hakkab juulis suvise teatristuudio tegevust läbi viima eesti keeles.

MTÜ Karu Klubi aadressil Tallinna maantee 16 korraldab noortele narvakatele lauamängude õhtuid, õpitubasid, turniire ja üritusi. Pääsuke Airsoft jätkab airsoft’itegevust noortele vanuses 7-17 aastat, lisaks erinevad mängud ja turniirid. SA Narva Linna Arendus pakub kaasakiskuvaid võimalusi veeta aktiivselt suveaega Pähklimäel ja Joaorus.

17.-20. juunini korraldab noorteorganisatsioon Edukoht programmeerimise tehnilise netilaagri, kus osalejad saavad parandada oma tehnilisi oskusi veebiarenduses, mis tulevad kasuks praktika läbimisel IT-firmas või sellel õppesuunal kõrgkooli astumisel. Programmeerimise teine Boot Camp toimub juulis.

Kuni 30. juunini (või kuni jätkub kohti) saavad kõik soovijad noored vanuses 15-21 aastat registreeruda küberkaitsevõistlustele Cyber Battle of Estonia. See on suurim algajatele mõeldud sedaliiki võistlus Eestis, mille eesmärk on uute noorte inimeste kaasamine kübervaldkonda, kübertalentide kasvatamine ja noorte motiveerimine edasisteks õpinguteks ja karjäärivalikuks. Osalemine on noortele tasuta. Osaleda võivad kõik soovijad.