Avaleht Kunst Neljapäeval avatakse Stencibility tänavakunstifestivalil Eesti suurim kleepsunäitus
Neljapäeval avatakse Stencibility tänavakunstifestivalil Eesti suurim kleepsunäitus

Neljapäeval avatakse Stencibility tänavakunstifestivalil Eesti suurim kleepsunäitus

Neljapäeva õhtul saab Tartus Aparaaditehase hoovi peal näha ainulaadset kunstinäitust. Tegemist on rahvusvahelise kleepsunäitusega “Släp!”.

Oma teosed saatis näitusele üle 250 kunstniku 30 riigist. Kokku saabus näitusele rohkem kui 11 000 miniatuurset kunstiteost kleepsudel, mida kõiki eksponeeritakse kaubikust ehitatud galeriis. Veok on otsast otsani kaetud kleebistega ning selle sisse on ehitatud uhke punase vaibaga kaetud galeriipind.

“Esialgu võivad kleepsud tunduda üllatava valikuna, midagi ainult lastele omasena ja kaheldava kunstilise väärtusega, süvenedes aga saab aru, et tegemist on kunstnike seas väga levinud vormiga ning iga näitusel eksponeeritud kleeps on omaette kunstiteos,” seletab näituse olemust lahti Stencibility korraldaja Sirla.

“Tänavakunstis on kleepsud väga levinud tehnika. Kui hoolikalt vaadata, märkab igal teisel liiklusmärgil või elektrikapil erinevaid kleepse. Festivali üks eesmärkidest ongi demonstreerida erinevate tehnikate rikkust tänavakunstis,” lisab näituse eestvedaja Kersti Joala.

Pärast suurejoonelist avamist Tartus sõidab kirju galeriibuss tuurile, et viia näitus linnadesse Eestis, Soomes, Lätis, Leedus, Poolas ja Saksamaal. Ringreisi ajal galerii sisu täieneb, sest kõik kunstnikud saavad omavalmistatud kleepse kaubiku peale lisada.

Stencibility tänavakunstifestival toimub Tartus 18.-23. juunini ja tähistab sel aastal kümnendat juubelit.