Avaleht Keskkond Nõmmel ootavad keskkonnateadlikke omanikke 1175 biokonteinerit
Nõmmel ootavad keskkonnateadlikke omanikke 1175 biokonteinerit

Nõmmel ootavad keskkonnateadlikke omanikke 1175 biokonteinerit

Selleks, et nii aias kui ka köögis tekkivad biojäätmed saaks uue elu väärtusliku komposti või biogaasina, tuleb neid muudest olmejäätmetest eraldi koguda.

Nõmme jagab tänavu korteriühistutele ja eramajade omanikele selleks otstarbeks 2010 biokonteinerit. Kogumiskonteineri saamiseks tuleb sellele järele tulla Nõmme linnaosa valitsusse aadressil Valdeku 13.

“Nõmmekate huvi biolagunevate jäätmete kogumiskastide vastu on olnud üsna elav,” ütleb linnaosa vanem Grete Šillis. “Tänaseks oleme välja andnud juba 835 konteinerit. Kuna konteinereid on piiratud koguses, soovitan huvilistel endast kiiresti teada anda, sest kes hiljaks jääb, see kahjuks ka ilma jääb!”

Iga kogumisnõuga läheb kaasa üks rull biolagunevaid kotte ja infovoldik näpunäidetega, millised jäätmed biojäätmete mahutisse sobivad ja millised mitte. Tavaline kilekott teadupärast biojäätmete kogumiseks ei kõlba, sest kompostimisel see ei lagune – biojäätmed tuleb mahutisse asetada eelistatult lahtiselt, paberkotis või biolagunevas kotis.

Tallinna linnaosavalitsused jaotavad sel suvel linlastele ühtekokku 40 000 biojäätmete kogumisnõud, et soodustada biolagunevate jäätmete ringlussevõttu ja edendada keskkonnasõbralikumat eluviisi.

Biojäätmete kogumisnõude ostmiseks korraldas Tallinna Jäätmekeskus riigihanke. Leping sõlmiti soodsaima pakkumise esitanud Bio Bag Balticuga.