Avaleht Tunnustus Noore kultuuritegelase preemia sai džässmuusik Kadri Voorand
Noore kultuuritegelase preemia sai džässmuusik Kadri Voorand

Noore kultuuritegelase preemia sai džässmuusik Kadri Voorand

Noore kultuuritegelase preemia sai džässmuusik Kadri Voorand.

“Meie tänane laureaat sai sel suvel suurimad ovatsioonid, mis Eestis võimalik. Tema kaks laulu meie juubelilaulupeo kavas olid lauljate ja publiku lemmikute seas. Tantsupidu poleks olnud see, mis ta oli, pererühmade Kirisabalind ja Estonian Voices esituseta,” ütles president Kersti Kaljulaid.

“Kadri on ka silmapaistvalt andekas ja rahvusvahelise tunnustuse pälvinud muusik, kes on suutnud džässkontserdipileteid panna ostma inimesi, kes seda žanri elitaarseks veiderdamiseks on pidanud – ja seda kunstilisi kompromisse tegemata,” lisas ta.

Kadri Voorandi looming on teda viinud kokku stiilidega pealtnäha ühest äärmusest teise. Viimase aasta jooksul on ta seisnud ERSO ees Ülo Kriguli kaasaegse klassikalise muusika žanrisse paigutuva uudisteosega; loonud muusika Priit Tenderi joonisfilmile “Orpheus”; teinud koostööd erinevate artistidega nagu NOËP, Rein Rannap, Erki Pärnoja; produtseerinud kaks plaati, millest esimene­ – eelmise aasta lõpus ilmavalgust näinud folgimaiguline Estonian Voices’e “Taat läks lolliks“ – pälvis ka aasta jazzalbumi auhinna Eesti Muusikaauhindadel.

Viimati ilmunud albumile, Kadri Voorand “In Duo with Mihkel Mälgand”, sõlmiti sel suvel leping Saksa plaadifirmaga ACT. Viimase aasta suurkontsert Saku suurhallis tõi kokku tuhandeid huvilisi, mis säärase alternatiivse muusika puhul on märkimisväärne number. Kontserte on viimase aasta jooksul antud üle maailma hulgaliselt, lisaks andis Voorand oma muusikalise panuse ka tänavusele laulu- ja tantsupeole, kirjutades laulupeole kaks laulu ja osaledes ka tantsupeol nii muusika looja kui ka esitajana.

Noore kultuuritegelase preemia on mõeldud kuni 35-aastasele silmapaistvale kultuuritegelasele tänuks ja tunnustuseks tehtu eest ning edasiseks innustuseks. 5000 euro suurust preemiat rahastab aastatel 2018–2020 ettevõtja Enn Kunila. Rohkem infot varasemate laureaatide kohta leiate siit.