Avaleht Eesti elu OLE TEADLIK I Haaberstis palgati eriolukorras täiendavalt korda tagama turvaekipaaž
OLE TEADLIK I Haaberstis palgati eriolukorras täiendavalt korda tagama turvaekipaaž

OLE TEADLIK I Haaberstis palgati eriolukorras täiendavalt korda tagama turvaekipaaž

Haabersti linnaosavalitsuse tellimusel aitab linnaosa haldusterritooriumil täiendavalt korda tagada K Security OÜ turvaekipaaž. Turvaekipaaž alustas linnaosas patrullimist tänasest ning teeb seda kuni 10. maini.

Haabersti linnaosavanem Andre Hanimägi sõnas, et turvafirma palkamise vajaduse tingisid vandaalitsemised linnaosas ning eriolukorra reeglite rikkumised teatud piirkondades. „Näeme, et viimasel ajal on tekitatud kahju linna varale ning rikutud on linnaosa üldpilti tavapärasest paraku aktiivsemalt,“ tõdes Hanimägi.

Linnaosavanem ütles, et patrullekipaaži ülesanne on teha linnaosas igapäevaselt ringsõite, et ennetada kogunemisi ja kuritegevust. „Turvaekipaaž kontrollib eriolukorra nõuete täitmist ning pöörab tähelepanu eelkõige kogunemistele ja püüab takistada vandalismi, grafitit ja prügistamist,“ jätkas Hanimägi.

Samas rõhutas linnaosavanem, et eriolukord on pannud inimesi unustama ka teisi reegleid, näiteks seda, et koer peab olema avalikus kohas rihma otsas. „Kaebuste hulk on viimasel ajal suurenenud ning meil tuleb taas meelde tuletada, et koer peab olema avalikus kohas viibides rihmastatud, et ei tekitataks meedikutele tööd juurde,“ sõnas Hanimägi

Linnaosavanem rõhutas, et Vabariigi Valitsuse poolt kehtestatud eriolukorra piiranguid tuleb järgida suurima kohusetundega. „Politsei ja munitsipaalpolitsei teevad head tööd, kuid arusaadavalt ei suuda nad olla kõikjal. Loodame, et turvafirmast saab tänases eriolukorras olema abi nii linnaosavalitsusele, munitsipaalpolitseile kui ka politseile,“ rääkis linnaosavanem.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga