Avaleht Eesti elu OLE TEADLIK I Passide väljastamine välisriikides elavatele Eesti kodanikele jätkub ka eriolukorra ajal
OLE TEADLIK I Passide väljastamine välisriikides elavatele Eesti kodanikele jätkub ka eriolukorra ajal

OLE TEADLIK I Passide väljastamine välisriikides elavatele Eesti kodanikele jätkub ka eriolukorra ajal

Eesti passide väljastamine välismaal elavatele Eesti kodanikele jätkub politsei- ja piirivalveameti (PPA) peadirektori korraldusega turvalise postiteenuse vahendusel. Postiteenust osutab välisministeeriumiga lepingulises suhtes olev kuller.

Turvalise postiteenuse osutaja kaudu võib Eesti kodaniku passi väljastada tingimusel, et passi taotlus on esitatud PPA e-taotluskeskkonnas, PPA teeninduses, e-posti teel digiallkirjastatult või Eesti välisesinduses.

Pärast taotluse esitamist küsib välisministeerium taotlejalt nõusolekut dokumendi väljastamiseks posti teel. Seejärel edastatakse passi taotlejale juhised, kuidas dokument kätte saada.

Pass pole saatmise ajal aktiivne ega kasutatav. Kui passi saaja ei teavita PPA-d kokkulepitud tähtaja jooksul passi kättesaamisest, siis käsitletakse seda passi kaotatud või varastatud dokumendina.

Selline uue dokumendi kättetoimetamise viis tagab esiteks, et inimesed saavad jätkuvalt oma isikut tõendava dokumendi kätte ja jätkavad oma igapäevast elu ning teiseks, et koroonaviiruse leviku tõkestamiseks on viidud inimestevaheline lähikontakt miinimumini ka riigi osutatavate teenuste puhul.

Lisainfo:

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga