Avaleht Eesti elu Ookatku külas avati teemapark prantsuse muinasjuttude tegelastest
Ookatku külas avati teemapark prantsuse muinasjuttude tegelastest

Ookatku külas avati teemapark prantsuse muinasjuttude tegelastest

Muinasjututegelasi uudistasid huviga ka koerad
Foto: Priit Tali

Jõgevamaal Torma vallas Ookatku külas näeb värvikat ja elamusterohket vaatepilti. Kolmapäeva õhtul avati siin Sadala Hoolekandeühingu eestvedamisel prantsuse muinasjuttude tegelasi tutvustav teemapark.

Idee autori, kultuuritegelase Valdi Reinase sõnul on teemaparkide rajamine Sadala kandis  kujunenud traditsiooniks. „Ülemöödunud aastal olid meil vaadata kujud erinevate Euroopa Liidu riikide ajaloolistest isikutest ja muinasjutukangelastest. Eelmisel aastal rajasime teemapargi saksa muinasjutukirjutajate, vendade Wilhelm ja Jakob Grimmi loomingust tuntuks saanud tegelastest. Prantsuse muinasjuttude teemalise teemapargi avamiseks tekkis idee seoses projektiga, mille raames pidid Sadala kanti tulema vabatahtlikud Prantsusmaalt. Asjaolude muutumisel see teoks ei saanud. Teemapargi otsustasime aga ikka avada.“

Luule Väin pakkus avamisel pannkooke
Foto: erakogu

„Ettevalmistustööna tutvusime raamatuga prantsuse muinasjuttudest. Keeruliseks tegi olukorra see, et mõnedki selle maa muinasjutuloomingu tegelased on ka Grimmide muinasjuttudes olemas ja nende kujusid eksponeerisime mullu. Osa muinasjutte tõlkisin ka inglise keelest. Ühiselt tegutsedes leidsime aga muinasjututegelasi, kellest kujud meisterdada.  Kokku on neid kolmkümmend kaks ja nad on pärit kümnest muinasjutust, tuntumad  on näiteks „Sinihabe“ või „Lindhaldjad“. Iga tegelase juures on muinasjuttu tutvustav tekst,“  rääkis Reinas.

Kujud meisterdasid noored mehed kogukonnast. Vajalikud mannekeenipead tõi Rootsist Ookatku külas elav heategevuse edendaja Eckard Klug. „Torma vald hakkab haldusreformi tulemusena kuuluma Jõgeva valla koosseisu, kaasasime seekord teemapargi rajamisse ka tegusaid inimesi naaberomavalitsusest,“ ütles Sadala Hooldekande ühingu eesvedaja Luule Väin.

Foto: Priit Tali

Teemaparki võib igaüks igal ajal külastada. Kokkuleppel Luule Väina ja Valdi Reinasega saab tellida ka ekskursioone koos piknikuga.

Vendade Grimmide muinasjuttude teemapargi rajamist toetas Eesti Kultuurkapitali ekspertgrupp nn kirjandusrahadest. Prantsuse muinasjuttude loomingulise pargi loomisele panid aga õla alla Eesti Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupp , Torma vald, Eistre talu ja Miku talu Ookatku külast, kogukonnaelu edendaja Külli Annamaa Jõgeva alevikust, perekond Vadi  ja mitmed teised.

Prantsuse muinasjutud, mille tegelaskujusid teemapark tutvustab, on järgmised: „Pöialpoiss“, „Sinihabe“, „Puuraidur ja Merkuur“, „Pika ninaga printsess“, „Lugu väga halvast poisist“, „Kuldkiharakese lugu“, „Lindhaldjad“, „Järvevana“, „Kolm härjapõlvlast“,  „Võlukell „

Jaan-Ivo Lukas

Kommentaarid