Avaleht Eesti elu OSALE INSPIRATSIOONITUNNIS I Täna on koolinoortel viimane päev registreeruda inspiratsioonitundi Reigo Ahvenaga
OSALE INSPIRATSIOONITUNNIS I Täna on koolinoortel viimane päev registreeruda inspiratsioonitundi Reigo Ahvenaga

OSALE INSPIRATSIOONITUNNIS I Täna on koolinoortel viimane päev registreeruda inspiratsioonitundi Reigo Ahvenaga

9.-12. klasside ja kutseõppeasutuste õpilased üle Eesti on oodatud veel täna end kirja panema inspiratsiooniseminarile “Loo oma unistuste koolitund!”. Muusik ja saatejuht Reigo Ahven jagab kohtumisel noortele ideid, kuidas eelseisval õpetajate päeval läbi viia unustamatu koolitund. Registreeruda saab veel täna, 25. septembril.

Õpilaste inspiratsiooniseminaride programmijuhi Jaanika Aasa sõnul aitab üritus noori ette valmistada kaasava ja meeldejääva koolitunni läbiviimiseks. “Koos inspireerivate esinejatega tahame noortele õpetajate päevaks kaasa anda uued positiivsed teadmised ja näidata, et õpetaja töö annab väärt kogemuse kogu eluks – liidrioskused, avaliku esinemise oskuse, enesekehtestamise võime ja koostööoskused. Õpetajate päeval ise õpetaja kingadesse astumine on suurepärane võimalus kogemaks, milline vägev ja mitmekülgne amet see tegelikult on,” rääkis Aasa.

Inspiratsiooniseminaril on muusikaettevõtja ja saatejuhil Reigo Ahvenal jagada noortele kogemusi nii avalikust esinemisest, erinevate õppeteede valikust kui ka õpetamisest endast ja edukast karjäärist. “Olen ise kooliajal olnud üsna püsimatu, seega tean, et alati pole publiku tähelepanu haaramine kõige lihtsam. Aga see on võimalik! Soovingi jagada noortele soovitusi, et nad klassi ees end kindlamalt tunneksid ja kuidas ka kõige kärsitumad kaasõpilased endaga kaasa tõmmata”, rääkis Ahven.

Inspiratsiooniseminar toimub virtuaalselt Zoomi e-keskkonnas 30. septembril, kell 15.30-18.00. Lisaks Reigo Ahvenale jagab inspiratsiooniesinejana oma kogemusi ägeda koolitunni üles ehitamiseks ka Jaan Poska Gümnaasiumi õpetaja Eerik Säre. Päeva modereerib koolitaja Harald Lepisk. Registreerimine üritustele on avatud täna 25. septembril ja seda saab teha siin.

Seminaridele on oodatud kõik üldhariduskoolide 9.-12. klasside ja kutseõppeasutuste 16-19 aastased õpilased, kes korraldavad sel aastal enda koolis õpetajate päeva ja viivad ise läbi koolitunde oma eakaaslastele või noorematele koolikaaslastele.

Koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga on Haridus- ja Noorteameti eesmärk edendada ühiskonnas õpetajaameti väärtustamise ja atraktiivsuse kasvu. Õpetajaameti väärtustamise ja atraktiivsuse kasvu toetab Euroopa Sotsiaalfond.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga