Avaleht Haridus Osavad käed! Parimad noored müürsepad õpivad Tartu Kutsehariduskeskuses
Osavad käed! Parimad noored müürsepad õpivad Tartu Kutsehariduskeskuses

Osavad käed! Parimad noored müürsepad õpivad Tartu Kutsehariduskeskuses

Eile, 13. detsembril lõppes Viljandis müürseppade kutsemeistrivõistlus Jõulukellu, kus esikoha pälvisid Tartu Kutsehariduskeskuse õpilased Veiko Kook ja Kristo Kinks.

Teisele kohale tulid Arnold Karing ja Venna Simm Võrumaa Kutsehariduskeskusest. Kolmanda koha said David Skrjabin ja Sten Pukk Rakvere Ametikoolist. Võistlusest võttis osa üheksa kooli.

Kolmepäevasel võistlusel tuli noortel müürseppadel 14 tunniga laduda välisseinafragment koos soojustusega. „Kõige raskem oli meie jaoks just esimese kolme rea telliste ladumine,“ kommenteerisid noored meistrid Veiko Kook ja Kristo Kinks võistlust.  Antud eriala valisid poisid seetõttu, et pakkus huvi ja tulevikus ootab neid vaheldusrikas töö.

Jõulukellu toimus 14. korda. Võistluse üks tulihingeline algataja oli kutseõpetaja Jüri Sammul ja aastast 2008 kannab võistlus tema nime.

Võistlust korraldasid SA Innove ja Viljandi Kutseõppekeskus. Sihtasutus Innove on hariduse kompetentsikeskus Eestis, mis edendab üld- ja kutsehariduse valdkonda, pakub üle-eestilise Rajaleidja võrgustiku kaudu karjääri- ja õppenõustamisteenuseid ning vahendab Euroopa Liidu toetusi.