Home Kultuur Film Oskar Lutsu sünnipäeval näidati esmakordselt mängufilmi “Soo“
Oskar Lutsu sünnipäeval näidati esmakordselt mängufilmi “Soo“

Oskar Lutsu sünnipäeval näidati esmakordselt mängufilmi “Soo“

Laupäeval, 8. jaanuaril näidati Oskar Lutsu sünnikohas Palamusel kirjaniku 135. sünniaastapäeva puhul esmakordselt uut kodumaist mängufilmi “Soo“, mille pidulik esilinastus toimub 14. veebruaril. Filmi käis teiste hulgas vaatamas ka president Alar Karis.

Filmi produtsendi Tanel Tatteri sõnul on „Soo“ üks Oskar Lutsu põnevamaid teoseid, mida laiem publik veel ei tunne. „Kui kaks aastat tagasi esilinastus Oskar Lutsu „Talve“, siis tõi see Eesti kinodesse 150 000 vaatajat ja filmist sai üks vaadatumaid Eesti filme läbi aegade. Saime sellest indu ja julgustust tutvustada Eesti rahvale kinolina kaudu ka seda osa Oskar Lutsu loomingust, mida veel nii laialt ei tunta.“ Tatteri hinnangul on „Soo“ jutustus eriline oma värvikate karakterite ja ajaloolise raamistiku tõttu ning lugu andis võimaluse tuua kinolinale Eesti maalilised soomaastikud. „Eelkõige on „Soo“ aga üldinimlik armastuslugu, mis puudutab ühtmoodi nii eestlase kui ka välismaise publiku hinge,“ lausus Tatter.

Palamuse üritusel nimega „Luts ja ahven“ toimus lisaks filmivaatamisele taliujumine, söödi kalasuppi ja Reigo Ahven esines trummikavaga. Üritusel osalesid filmitegijatest režissöör Ergo Kuld, stsenarist Martin Algus, produtsendid Tanel Tatter ja Veiko Esken ning peaosatäitjatest näitlejad Franz MalmstenHanna-Ly Aavik ja Martin Kork.

“Soo” viib 1917. aastasse, kui Euroopas möllas Esimene maailmasõda ja Eesti idapiiri taga lahvatas revolutsioon. Filmi levitab Hea Film: Timo Diener ja Lauri Kaare.