Home Kunst Otepää maalijad panid kokku Johannes Uiga auks näituse
Otepää maalijad panid kokku Johannes Uiga auks näituse

Otepää maalijad panid kokku Johannes Uiga auks näituse

3. septembril 2018 avati Otepää kultuurimajas Johannes Uiga 100. sünniaastapäevale pühendatud näitus „Johannes Uiga radadel.“ Näitusel on eksponeeritud suvise maalikursuse tulemusena valminud tööd.

Johannes Uiga (12.02.1918-23.10.1998) on tunnustatud maalikunstnik, keda peetakse üheks hinnatuimaks Pühajärve maalijaks. Otepäälased mäletavad Johannes Uigat kui meest, kes maalis Pühajärvel kabiiniga paadis. Johannes Uiga 32 maali on eksponeeritud juba aastaid Otepää Vallavalitsuses. Maalid kinkis Otepää vallale kunstniku vend Endel Uiga.

Suvise maalikursuse eesmärk oli tõmmata rohkem tähelepanu Johannes Uiga isikule ja tema loomingule ning pakkuda hobimaalijatele võimalust akvarellidega maalida kauneid paiku Otepää ümbruses. Maalimiseks valiti Pühajärve Kloostrisaar, Kolga paadisildade ümbrus, Pilkuse külamaja, Arula Lutsu talu tiik ja Trepimäe tamm. Maalikursusest osavõtt oli väga aktiivne ja valmis palju ilusaid töid, millest osa valiti välja käesolevaks näituseks.

Maalikursuse eestvedajaks oli Ene Tuisk ja kursuse juhendajaks kuntsnik Reet Ohna. Maalikursusest võtsid osa Tiina Kondimäe, Õnne Pallotedder, Eike Tasa, Katrin Urke, Anne Dubrovkin, Ulvi Väli, Mari Treufeldt, Ene Tuisk, Triin Laur, Kristiina Zotova, Sybille Ruuven, Mairi Järviste, Lea Ventsel, Maarja Gustavson.

Maalikursust toetas Eesti Kultuurkapitali Valgamaa Ekspertgrupp.

Näituse avamisel olid kohal kursuse korraldaja Ene Tuisk, kursuse juhendaja Reet Ohna, kursusel osalejad, huvilised ja Vanemuise Seltsi esindaja Vello Halling, kes sündmuse ajalukku jäädvustas. Näituse avas rahvamuusik Merle Soonberg akordionipaladega, vallakodanik Lea Ventsel esitas kaks omaloomingulist luuletust Pühajärvest, maalikursuslane Eike Tasa pajatas oma põgusast kohtumisest vanameistri Uigaga Pühajärve ääres ning juhendaja Reet Ohna andis veel viimase tagasisideme tööde kohta – kellel algas kool ja kellel oleks õppimine justkui lõppenud. Näituse, muusika ja luule kõrvale sai maitsta omakasvatatud viinamarju, punapõskseid õunu ning rüübata rabarberimahla.

„Kursusel osalejate silmades oli näha sära ja rõõmus, mis kaasnes osalemisega maalikursusest,“ märkis Otepää Kultuurikeskused loomejuht Merilin Kirbits. „Sellised ettevõtmised väärtustavad nii Otepää jaoks tähtsaid inimesi ja kohti, kui ka annavad võimaluse õppida tundma enda kõrval elavaid inimesi.“

Näitus on üleval 3.- 13. septembrini 2018 ning avatakse taas 15.okoobril 2018. Näituse pani üles Otepää Kultuurikeskused loomejuht Merilin Kirbits.