Avaleht Eesti elu Otepää saab talvepealinnaks 24. korda
Otepää saab talvepealinnaks 24. korda

Otepää saab talvepealinnaks 24. korda

Astronoomiline talv saabub 21. detsembril kell 12:02, talvepealinna tiitlipidustused hakkavad Otepääl pihta aga pühapäeval, 20. detsembril.

Tulekumas talveõhtul toimub traditsiooniline talvelaat, mis algab Otepää keskväljakul kell 15. Sellel aastal on talvelaadal kohalikud kauplejad. Turul pakutakse käsitöötooteid, riideid, toidukraami ja muud head-paremat. Turulisi ootavad Otepää Naisseltsilt kuum glögi ja piparkoogid. Keskväljakule kerkib külatänav, kust saab soetada külarahva valmistatud käsitööd ja küpsetisi. Päevakavas on veel Otepää Turismiinfokeskuse avamine, Otepää talvepealinnaks kuulutamine ning Otepää Külade Ühenduselt valla külade tänamine ja tunnustamine. Külla tuleb ka jõuluvana. Hubast talveõhtut ilmestab Kõrsikute kontsert.

„Oleme talvepealinna pidustused korraldanud, arvestades COVID-19 leviku piiranguid – kõik üritused toimuvad rangelt vabas õhus ja jälgides vabariigi valitsuse korraldusi,“ sõnas Otepää vallavanem Jaanus Barkala. „Meie sõbrad teemapealinnadest on saatnud oma virtuaalsed tervitused, mida saab vaadata Otepää valla sotsiaalmeediakanalitest. Julgemad sõbrad on lubanud ka kohale tulla.“

Talvepealinna avaüritused korraldab Otepää Kultuurikeskused koostöös Otepää Naisseltsi, jõuluvanade ning Otepää Vallavalitsusega. Talvepealinna ametlikuks talveraadioks on Sky Plus, mis edastab infot Otepää lumeolude ja talviste ürituste kohta. Vaata lisainfot toimuvate ürituste kohta küljelt Otepaa.ee või külasta Otepää Turismiinfokeskust. Otepää saab talvepealinnaks 24. korda. Teemapealinnade tervitust saab vaadata 21. detsembril Otepää Youtube’i- kanalist ja Facebooki-lehelt.