Avaleht Eesti elu Otepääl toimub Talveöölaulupidu
Otepääl toimub Talveöölaulupidu

Otepääl toimub Talveöölaulupidu

26. jaanuaril kell 20.00 saavad laulu ja muusikat armastavad eestimaalased kokku taas talvepealinnas, Otepääl, kus toimub V Eesti Talveöölaulupidu. Talveöölaulupidu toimub Otepää Kultuurikeskuse pargis.

Aastate jooksul kasvanud huvi näitab, et Talveöölaulupidu on võitnud oma koha inimeste südames ja peale paariaastast pausi toimub populaare kultuurisündmus taas. Otepää kultuurimaja pargis süüdatakse traditsioonilised laululõkked ning Kultuurikuuris on avatud kuumade jookide ala.

„Juubeliaasta puhul on meie laulupeo kontseptsioon pisut teistsugune. Kuna tulekul on XXVIII laulupidu, siis otsustasime anda kooridele puhkust. Seekordne pidu on korraldatud nõnda, et tegemist on laulusimmaniga, kus kooridele eraldi lava ei ole, aga on lauluala eeslauljatele,“ selgitas Talveöölaulupeo üks pikaaegsetest korraldajatest, Otepää kultuurimaja perenaine Merle Soonberg. „Laulupeole ootame kaasa laulma kõiki laulusõpru. Olge julged ja tulge oma koori või sõpruskonnaga ning saage osa meeleolukast talvisest muusikasündmusest Otepääl!“

Talveöölaulupeol on kavas seitseteist eestikeelset armastatud laulu läbi aegade, mida aitavad laulda Allan Kasuk, Margit Tali, Indrek Ventmann, Loore All ja teised. Lauljaid saadab lavalt Margit Tali Live bänd. „Sellel aastal on kavas väga lai repertuaar – saab ühiselt laulda eestikeelset räppi, seto folki, punki, poppi ja südant soojendavaid isamaalisi laule!“ lisas Otepää Kultuurikeskused juhataja Jorma Riivald.

Talveöölaulupidu on tasuta.

Kommentaarid