Home Kultuur Teater PADAR! UUSPÕLD! Novembris jõuab lavale “Lotte ja vana õunapuu saladus”
PADAR! UUSPÕLD! Novembris jõuab lavale “Lotte ja vana õunapuu saladus”

PADAR! UUSPÕLD! Novembris jõuab lavale “Lotte ja vana õunapuu saladus”

Vaid ühel nädalavahetusel, 19. ja 20. novembril jõuab Saku suurhallis lavale armastatud koeratüdruku Lotte uus kogupereseiklus.

Etenduses „Lotte ja vana õunapuu saladus“ avastavad koeratüdruk Lotte ja tema vahvad sõbrad end uskumatutest seiklustest ja veel põnevamatest lahendustest. Elamusterohket vaatemängu pakkuvas etenduses on laval lisaks Lotte-maailmast tuttavatele tegelastele ka orkester, laulukoorid, klounid, mustkunstnik ja palju teisi üllatajaid. Samuti vana õunapuu, mis peidab endas suurt ja ootamatut saladust.

Lotte järjekordse vahva loo on kirja pannud Janno Põldma, etenduse lavastab Ain Mäeots, kunstnikud on Iir Hermeliin ja Heiki Ernits, originaalmuusika loob Priit Pajusaar ja laulusõnad Leelo Tungal.

Armastatud tegelaste rollides astuvad lavale Gerli Padar koeratüdruk Lottena, Mait Malmsten rännukoer Klausina, Vallo Kirs jänes Albertina, Sepo Seeman jänes Adalbertina, Jan Uuspõld mutt Jonatanina, Elina Nechayeva lepatriinu Miiana ja paljud teised tuntud näitlejad ja lauljad. Nautida saab ka perekond Vaherite õhuakrobaatide etendust, Lasteekraani muusikastuudio lastestuudio ja Siim Aimla orkestri esinemist, stepptantsijaid jne.

Lavastaja Ain Mäeotsa kinnitusel pole Eestis varem nii suure mastaabiga kogupereetendust lavale toodud. “Valmiva etenduse puhul on tegemist täiesti värske looga, mille tegevus toimub parimate näitlejate osavõtul suurejoonelisel laval maa ja taeva vahel ning minule lavastajana on äärmiselt põnev väljakutse,” lisab ta. “Lotte maailm on hästi sõbralik, turvaline ja samas vahvalt kaasahaarav. Sellist vitamiinilaengut on meil kõigil just praegu väga vaja.”

Loo autori Janno Põldma sõnul on lavale jõudev seiklus väga mitmekihiline ja üllatusi pakkuv. “Muidugi on Lotte lood alati täis laulu, tantsu, fantaasiarikkaid etteasteid ja ootamatuid pöördeid, kuid tegemist ei ole vaid pelgalt meelelahutusega. Väga oluline on ka loo sügavam sõnum, mille vaatajad saavad enda jaoks lahti muukida juba saalis,” leiab Põldma.

Juhul, kui tulenevalt tol hetkel kehtivast olukorrast on vaja etendused edasi lükata ja pileti soetanutele uued kuupäevad ei sobi, kantakse soovijatele raha tagasi.