Avaleht Eesti elu PALJU ÕNNE LÄTI! President Kaljulaid Läti 100. aastapäeval: aeg on meid kokku kasvatanud ja tugevaks teinud
PALJU ÕNNE LÄTI! President Kaljulaid Läti 100. aastapäeval: aeg on meid kokku kasvatanud ja tugevaks teinud

PALJU ÕNNE LÄTI! President Kaljulaid Läti 100. aastapäeval: aeg on meid kokku kasvatanud ja tugevaks teinud

„Eesti ja Läti ajalugu on kokku põimunud, oleme koos võidelnud oma vabaduse eest ning aeg on meid kokku kasvatanud ja tugevaks teinud,” lausus president Kersti Kaljulaid täna Riias.

„Läti iseseisvuspäeval heiskame üle Eesti lipud, et tähistada üheskoos lätlaste vabadust ja iseseisvust. Mul on suur rõõm osaleda täna Riias Läti aastapäevaüritustel ning õnnitleda president Raimonds Vējonist ja kogu Läti rahvast sajanda aastapäeva puhul,“ lisas Eesti riigipea.

Foto: Arno Mikkor

Vabariigi President tähistab täna Riias koos Soome presidendi Sauli Niinistö, Islandi presidendi Guðni Thorlacius Jóhannessoni ja Leedu presidendi Dalia Grybauskaitėga Läti 100. aastapäeva. Riigipead viivad lilled Riia Vabadussambale, osalevad Läti Kaitseväe paraadil ning Läti sajanda aastapäeva kontserdil.

Läti Rahvusraamatukogul on 100. aastapäeva tähistamiseks loodud initsiatiiv „Eriline raamat erilisele riiulile“, kuhu oodatakse raamatuid kõigilt Lätit sel aastal külastavatelt kõrgetelt külalistelt. President Kaljulaid kingib Läti Rahvusraamatukogule äsja läti keeles ilmunud „Kalevipoja“. Poolteist sajandit tagasi ilmunud „Kalevipoeg“ on endiselt Eesti kultuuri visiitkaardiks maailmas ning üks meie kirjanduse enim tõlgituid teoseid.

Foto: Arno Mikkor

Täna hommikul heisati Läti 100. aastapäeva puhul Vabariigi Presidendi Kantselei ees Läti lipud.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga