Avaleht Tunnustus PALJU ÕNNE! Otepää valla aasta isa on Priit Areng
PALJU ÕNNE! Otepää valla aasta isa on Priit Areng

PALJU ÕNNE! Otepää valla aasta isa on Priit Areng

10. novembril toimus Puka Kultuurimajas meeleolukas valla aasta isa tunnustamisüritus. Otepää valla aasta isaks sai Sangaste piirkonnast pärit kahe lapse isa Priit Areng.

Aasta isa nimetusele esitati sellel aastal kolm nominenti – Priit Areng, Janek Sakkis ja Kajar Tilga. Aasta isa valis Otepää vallavolikogu kultuurikomisjoni juurde moodustatud töörühm, kuhu kuuluvad Otepää Naisseltsi ja Otepää valla esindajad.

Puka Kultuurimaja oli isadepäeva-eelsel laupäev sõna otseses mõttes lipsusid täis – neid võis leida laudadelt ja saalikaunistustest. Lipsusõlme sidumist sai igaüks vabalt proovida. Meeleolukal kontserdil räägiti ja lauldi isadest ning küsiti küsimusi isade ja isaduse kohta. Lastele ja isadele esinesid Puka meesansambel ja Puka naisansambel (juhendaja Evald Raidmaa), Puka laste showtantsurühm Dream Ewely Oja juhendamisel, Puka Keskkooli I-II klassi laste ansambel, mudilaskoor ja solistid Sille Lõõndre juhendamise ning väikesed rahvatantsijad Eva Kose juhendamisel. Diskoripuldis tegi heli ja valgust Puka helindusringi juhendaja Märt Mõttus koos oma meeskonnaga. Õhtut juhtis Puka Keskkooli II klassi õpilane Elisabeth Härm.

Aasta isasid tänasid ja tunnustasid Otepää abivallavanem Kajar Lepik ja Otepää Naisseltsi esinaine Ene Raudsepp. Priit Arengule tuli aasta isa tiitel toreda üllatusena.
Aasta isa Priit Areng sai valla tänukirja ning Ave Kruusmaa poolt loodud aasta isa meene „Päikeseratas“. Aasta isa nominendid said samuti valla tänukirjad ning Ave Kruusmaa valmistatud kruusid.

Otepää valla aasta isa Priit Areng

Aasta isa on pärit Sangaste külast ning tal on kaks last. Ehitajana töötav Priit on oma laste sõnul kõige parem isa, keda iial tahta. Ta on töökas ja tubli, käib oma perega matkaradadel ning jagab meeleldi oma tarkust. Ta on nii tark, et oskab igasugustest teemadest rääkida erinevaid huvitavaid jutte. Tema ideed ja lood jäävad lastele alatiseks meelde ning tema tarkus hakkab neilegi külge. Aasta isal on kuldsed käed – ta võib igast pisemast puidutükist meisterdada suure sauna, maja või mõne muu ilusa ning vastupidava eseme või ehitise. Samuti on ta ka osav köögis. Tema söögid on alati imehead… isegi koogid, ju on see oskus pärit ema käest!

Oma olemuselt on aasta isa laste sõnul heasüdamlik, sõbralik ning rahulik. Ta ei tee kärbselegi liiga. Hoiab enda lähedasi ning soovib kõigile alati kõige paremat. Lapsed ütlevad, et ta on nende pere lõvi, aga lõvi, kes ei tee haiget teistele. Ta on hea kuulaja ja soovitaja. Tema peale saab alati loota. Lapsed pole kordagi näinud, et ta annaks alla või, et ta enam ei jaksa. Alati ta astub reipal sammul edasi, isegi kui pole tema päev või, kui midagi on halvasti läinud, annab endast kõik, et saaks saavutada perfektsuse. Isa soovitused on alati nii õiged ja täpsed ning alati teab vastust mõnele murele.

Otepää valla aasta isa nominent Janek Sakkis

Aasta isa nominent tuleb Otepää linnast ja tal on kolm last. Janek töötab ELH Palkehitused OÜ tegevjuhina.  Janek on isa, kellele on väga olulised pereväärtused. Ta on vahva isa oma kolmele lapsele, tore abikaasa, poeg, vend, väimees, naaber, tööandja….jne. Ta on see inimene, kellelt abi küsides saab alati stoilise rahuga vastuseks „Ja, ikka saab!“  Sel aastal „Teeme ära“  talgute raames oli Nõuni elanike soov noortega kaupluse juurde paigaldada Otepää kihelkonnavärvides postkast-kuulutusetahvel. Jälle oli Janek see, kes appi tuli ja lauamaterjaliga toetas ja paigaldas.  Mõni aasta tagasi, kui oli jälle noortel plaan  „Teeme ära!“ raames veidi „vuntsida“ Nõunis majadevahelist mänguväljakut, tuli Janek koos mõne teise isaga appi ning aitas meisterdada uue vahva liivakasti. Nõuni elanikud leiavad, et Janek on alati valmis rahaliselt toetama, on see siis lastele või eakatele korraldatud sündmus Nõunis.

Otepää valla aasta isa nominent Kajar Tilga

Aasta isa nominent Kajar Tilga on pärit Pukast ja tal on kolm juba täiskasvanud last. Kajar on küttepuude tootmisega tegeleva OÜ Driblet omanik. Puka elanike sõnul on Kajar suurepärane abikaasa ning isa kolmele tublile lapsele. Tütar Kaari õpib Tartu Ülikoolis arstiteaduskonnas 6. kursusel. Tütar Kertu õpib Tartu Tervishoiukõrgkoolis, mille lõpetab 2019. a veebruarikuus. Tütar Kaari on lõpetanud keskkooli kuldmedaliga ning tütar Kertu hõbemedaliga. Mõlemad tütred töötavad õpingute kõrvalt. Poeg Karel on Eestis üks perspektiivikamaid kümnevõistlejaid. Ta on esindanud Eestit rahvusvahelistel võistlustel, viimati võistles käesoleval aastal EM-il Berliinis. Alates augustist õpib ja treenib Karel USA-s. Kajar on ehitanud vanast majast oma kätega perele kauni kodu ning rajanud pilkupüüdva koduaia. Endine Puka vald on esitanud nende kodu Kauni Kodu konkursile.

Kajar tegeleb aktiivselt spordiga. Kuigi tema töö on füüsiliselt raske, võib teda pea igal õhtul kohata jooksurajal. Juba aastaid võtab ta osa Eestis toimuvatest erinevatest jooksusarjadest. Koos isaga võib näha jooksurajal ka tema vanemat tütar Kaarit. Kajar on olnud heaks sponsoriks vallas toimuvatel sündmustel.

VAATA GALERIID!
Fotod: Monika Otrokova

Kommentaarid