Avaleht Eesti elu PALJU ÕNNE! Põlvamaa vapimärgi pälvis kogukonna hing Leo Kütt
PALJU ÕNNE! Põlvamaa vapimärgi pälvis kogukonna hing Leo Kütt

PALJU ÕNNE! Põlvamaa vapimärgi pälvis kogukonna hing Leo Kütt

22. veebruaril toimus Räpina Aianduskooli saalis Eesti Vabariigi 102. aastapäevale pühendatud pidulik vastuvõtt, kus Põlvamaa Omavalitsuste Liit andis üle Põlvamaa teenetemärgid.

Põlvamaa vapimärgi pälvis Leo Kütt, kes on end pühendanud kodukandi elu arendamisele. Ta on Räpina kogukonna hing, uute ettevõtmiste väsimatu algataja ja eestvedaja, kohalike sündmuste korraldaja ning kogukonda arendavate ja edasiviivate projektide elluviija. Leo Kütt on Räpina Vallavolikogu liige ning haridus- ja kultuurikomisjoni liige.

Põlvamaa teenetemärgi pälvisid Sirje VillMargus Narusing ja Enel Liin.

Sirje Vill on olnud kauaaegne ajakirjanik, pedagoog ja harrastusteatri lavastaja. 1993. aastast alates on ta koondanud amatöörnäitlejaid Põlva Linna Harrastusteatrisse. Ta on kirjutanud mitu dokumentaalnäidendit lähikonnast pärit suurmeestest (Jakob Hurt, Gustav Adolph Oldekop, Jaan Vahtra, Oskar Kurvits, Johann Voldemar Jannsen), mis on avaldatud kogumikus «Põlvamaa paremad pojad». Sirje Vill on Jakob Hurda nimelise Põlva Rahvahariduse Seltsi esimees ning organiseerinud Jakob Hurda sünnitalu – Lepa talu taastamist Himmastes.

Margus Narusing on Lämmijärve-äärse kalandussektori arendaja, piirkonna oluline tööandja ning Meeksi kogukondade aktiivne eestvedaja. Margus Narusing on ka Räpina Vallavolikogu liige ning majandus- ja keskkonnakomisjoni esimees.

Enel Liin on pikaajalise töö ja tegevusega aidanud kaasa nii paikkonna kui ka maakonna arengule. Ta on olnud Veriora vallavanem aastatel 2005-2017 ning töötanud alates 2017. aasta lõpust Räpina vallavanemana. Enel Liin on Põlvamaa Omavalitsuste Liidu esimees.

Põlvamaa aukirjad pälvisid Katrin Satsi, Mare Värton, Andre Laine, Argo Must ja Margot Suur.

Pidulikul koosviibimisel osalesid taaskord Põlvamaa sõpruspiirkonna Segebergi maavanem Jan Peter Schröder koos abikaasaga ja välisuhete ametnik Rüdiger Jankowski.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga