Avaleht Tunnustus Palju õnne! Ülo Pärnitsa nimelise stipendiumi said Taltechi tudengid
Palju õnne! Ülo Pärnitsa nimelise stipendiumi said Taltechi tudengid

Palju õnne! Ülo Pärnitsa nimelise stipendiumi said Taltechi tudengid

AS Mainori nõukogu otsustas eile anda esimese Ülo Pärnitsa nimelise stipendiumi Taltechi tudengitiimile, mille töö käsitles Ülemiste linnakus kogutavatest andmetest lähtuvate uute ärivõimaluste loomist.

Ülo Pärnitsa austuseks loodud skulptuuri ees Mainori nõukogu esimees Guido Pärnits ja Taltechi üliõpilastiim. Foto: Marek Metslaid

AS Mainori nõukogu esimehe Guido Pärnitsa sõnul on Ülo Pärnitsa nimelise iga-aastase stipendiumi konkursi eesmärk otsida lahendusi, kuidas teha Ülemiste linnakut targemaks. „Stipendiumifondi  eesmärgiks on toetada ettevõtlusharidust ning tõsta esile tugevaid tudengitöid, kus on esitatud praktilised ettepanekud Ülemiste City arendajatele. Esimese stipendiumi välja andmine on märgilise tähendusega, et rakendada linnakus teadustöö edasiarendusest sündinud innovatiivseid lahendusi,“ lisas Pärnits.

5000-eurose stipendiumi võitnud Taltechi tudengitiimi kuulusid Dagmar Teppe, Martin Kiil, Andrei Engels ja Anastassia Tretjak. Juhendajateks olid Prof. Jarek Kurnitski ja Alo Mikola. Üliõpilastiimi täpsem eesmärk oli uurida Ülemiste linnaku kahe büroohoone Öpiku maja ja Bernhard Schmidti maja tunnetuslikku sisekliimat ning saadud andmete analüüsi.

Stipendiumi pälvinud uurimisrühma liige Martin Kiil tunnistas, et tudengid said projektiga elulise kogemuse turul tegutsemisel. „Teoreetilise õppe kõrval on teadmiste proovilepanek reaalsete klientidega suheldes, koostades ajakavasid ja tegevusplaane väärtuslik õppetund. Seejuures just Ülemiste City kui nõudliku kliendiga oli tohutu privileeg koostööd teha. Linnakul on suur potentsiaal olla üks Eesti ehitussektori teerajajaid,“ ütles Kiil. Ta lisas, et neil on väga hea meel, et said tänu stipendiumile olla osa ja panustada targa linna arengusse ning soovitas ka teistel tudengitel väärtusliku kogemuse saamiseks Ülo Pärnitsa stipendiumi konkursist osa võtta.

2019. aasta stipendiumi konkursile on võimalik kandideerida 28. novembrini kõigil tudengitel üle Eesti.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga