Avaleht Kunst Pärnu kunstihoone arhitektuurivõistluse võitis Salto
Pärnu kunstihoone arhitektuurivõistluse võitis Salto

Pärnu kunstihoone arhitektuurivõistluse võitis Salto

Pärnu kesklinna kavandatava kunstihoone ja selle lähiümbruse arhitektuurivõistluse võitsid Salto arhitektid Maarja Kask, Ralf Lõoke ja Martin McLean.

„Hoone vorm on selge ja konkreetne, samas õhuline. Maja põhiplaan on ratsionaalne ja igavaid koridorisüsteeme lõhkuv. Tulevane kunstihoone on ilmakaarte suhtes hästi paigutatud, mis võimaldab rajada hoone peasissepääsu juurde õhtupäikesesse avaneva terrassi. Hoonel on äratuntav sissepääs Port Artur 2 ette rajatava linnaväljaku ja Martensi maja juurest algava piki endist raudteetammi kulgeva jalakäijate tee poolt. Kohvik ja kunstigaleriid saavad tegevust väljaku poole laiendada,“ iseloomustas linnaarhitekt Henri Eessalu võidutööd.

Lõoke pidas kõige olulisemaks seda, et kunstihoone ehitatakse kesklinna. „Loodan, et ehitate selle tõesti valmis,“ lausus ta.

Teiseks tuli BOA ja kolmandaks Molumba arhitektide võistlustöö. Žürii otsustas anda ka kaks ergutuspreemiat, mille said Metusala ja Pardi arhitektid.

Linnavalitsus premeerib võidutööd 12 000, teise koha tööd 8000 ja kolmanda koha tööd 5000 euroga. Ergutuspreemiate suuruseks on 1500 eurot.

Kunstihoone on kavas ehitada 2021. aastaks bussijaama vastas asuvale Pikk tn 14 kinnistule.