Avaleht Eesti elu Peaasi.ee: Kingime vaimse tervise päeval lähedastele 15 minutit tähelepanu
Peaasi.ee: Kingime vaimse tervise päeval lähedastele 15 minutit tähelepanu

Peaasi.ee: Kingime vaimse tervise päeval lähedastele 15 minutit tähelepanu

Vaimse tervise eestseisja MTÜ Peaasjad kutsuvad 10. oktoobril toimuval üleilmsel vaimse tervise päeval kinkima oma lähedastele vähemalt 15 minutit jagamatut tähelepanu. Esmakordselt haaratakse päeva tähistamisse ka haridusasutused.

„Uuringute järgi parandab juba veerand tundi segamatut suhtlust lähedase inimesega vaimset tervist,“ ütles Peaasi.ee tegevjuht Anna-Kaisa Oidermaa. „Koroonakriis on kuhjanud inimestele vaimseid pingeid ja kõige olulisem on lähikuudel teineteisele toetudes püsida vaimselt koos.“

Oktoobris kestva vaimse tervise kampaania „Püsime koos!“ raames kutsutakse lasteaia- ja koolilapsi koos õpetajatega mõtlema, milliseid tegevusi tahaksid lapsed 15 minuti jooksul endale olulise inimesega koos teha. „Lapsed saavad joonistada ja kirjutada „piletile“, mida nad tahaksid koos oma vanemate või vanavanematega teha. Mängimiseks küsitav 15 minutit on lapse arenguks ja turvatundeks väga vajalik,“ lisas Oidermaa.

Kampaanias saavad osaleda ka vaimset tervist väärtustavad ettevõtted ja organisatsioonid. „Veedame suurema osa oma ärkvelolekuajast tööl, seepärast on olulised ka sealsed head suhted ja kolleegide vaheline tähelepanelikuks,“ lisas Oidermaa. „Oleme töötanud ka organisatsioonides kasutamiseks välja materjalid, mis aitavad kaasa hea vaimse tervise hoidmisele.“

Lasteaedades, koolides ja ettevõttetes kasutamiseks loodud materjalid saab laadida alla siit. Materjalid on nii eesti kui ka vene keeles.

„Püsime koos!“ kampaania videoreklaam saab vaadata siit!

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga