Avaleht Eesti elu Pealinna suurim valgusfestival Valgus Kõnnib laieneb Tallinna Vanalinna
Pealinna suurim valgusfestival Valgus Kõnnib laieneb Tallinna Vanalinna

Pealinna suurim valgusfestival Valgus Kõnnib laieneb Tallinna Vanalinna

Pealinna suurim valgusfestival Valgus Kõnnib, mis on juba tosin aastat pakkunud silmarõõmu, muusikaelamusi ja fantastilisi valgusinstallatsioone kümnetele tuhandetele Tallinna elanikele ja festivali külalistele üle maailma, saab käesoleval aastal sisse uue hoo ja hingamise ning laieneb ka Tallinna Vanalinna.

Valgus Kõnnib festival, mis on 2018. aastal on pühendatud Kadriorg 300 ning EV100 juubelitele, toob fookusesse Tallinna linna pargid ja rohealad ja neid ümbritseva linnaruumi. Tänavune, juba kolmeteistkümnes kolmepäevane festival saab alguse Kadrioru pargist ja kulgeb valgusinstallatsioonide ning kontsertide saatel vanalinna erinevatesse paikadesse. Üle 60 installatsioonist koosnev valguskett on kui särav teekond linnasüdames, andes võimaluse avastada uudseid objekte ja seni märkamata jäänud linnaruumi põnevaid elemente.

Väga palju erinevaid valgusetendusi saab nautida 19. ja 20. septembril Kadriorus ning 20. ja 21. septembril vanalinnas. Kadrioru Lossi ja Raekoja peal saab näha kodumaiste ja Norra video- ning valguskunstnike videomappingu showsid, festivali muusikaelamust pakuvad Tanel Padar bändiga, Vaiko Eplik ja Eliit, Tiit Kikas, Indrek Kalda, Jäääär ja Bonzo. Kadrioru Luigetiigil saab 19. ja 20. septembri õhtul nautida muusikasse sünkroniseeritud purskkaevu etendusi ning 20. septembri õhtul ei jää olemata ka traditsiooniline muusikaline ilutulestik.

Numbritest rääkides läheb selle aasta festivalil kasutusse üle 12 000 küünla ja tõrviku, üle 32 kilomeetri valguskette, 3000 valgustatud roosi, üle 60 installatsiooni ja palju muud.

Festivali valmistab ette koos põhimeeskonnaga üle 100 inimese ja abistava käe annavad üle 20 vabatahtliku.

Kommentaarid