Home Eesti elu Peaminister arutas elektrimüüjatega kõrge energiahinna probleeme
Peaminister arutas elektrimüüjatega kõrge energiahinna probleeme

Peaminister arutas elektrimüüjatega kõrge energiahinna probleeme

Peaminister Kaja Kallas kohtus Eesti suuremate elektrimüüjate esindajatega, et arutada võimalikke lahendusi kõrgetest energiahindadest tingitud probleemidele.

Kohtumisel arutati energiahindadega seoses tekkinud olukorda ning võimalusi, kuidas inimeste ja ettevõtete raskusi nii lühemas kui ka pikemas plaanis leevendada. “Elektri börsihindade tõus on olnud eestimaalastele tõsine ehmatus ja mureallikas. Otsime tasakaalupunkti – lihtsaid lahendusi siin pole ja arutelud jätkuvad. Peame praegusel paljudele keerulisel ajal kõik andma oma panuse, et leida lahendusi ja kriisiga toime tulla,” ütles Kallas.

Peaminister kinnitas, et valitsus teeb kõik, et olla toeks neile inimestele ja ettevõtetele, kes on sattunud raskustesse ja vajavad abi. Juba on valitsus kehtestanud energiahindade hüppelise tõusu kompenseerimiseks toetusmeetmeid enam kui 240 miljoni euro ulatuses. Valitsuskabinetis toimus arutelu ka energiaturu kitsaskohtade ja tulevikuvõimaluste üle, et tagada tarbijaile püsivam ja madalam hind tulevikus.