Avaleht Eesti elu PEREPÄEVALE! Energia avastuskeskus kutsub iluteaduse perepäevale
PEREPÄEVALE! Energia avastuskeskus kutsub iluteaduse perepäevale

PEREPÄEVALE! Energia avastuskeskus kutsub iluteaduse perepäevale

EAK peregaTallinnas, sadama veerel ja Vanalinna väravas, asuv Energia avastuskeskus kutsub peresid sel nädalavahetusel, 04. ja 05. juulil, põnevat ühistegevust pakkuvatele iluteaduse perepäevadele. Sel teemal pakuvad katsetamislusti mitmed keskuse „Valguse ja optika“ näituse interaktiivsed eksponaadid. Peeglieksponaatide juures saavad külastajad teha lustlikke perepilte ning ka kosmeetikakeemiat puudutavates, „Vahutab, vahutab!“, töötubades räägitakse iluteadusest.

Enam kui sada loodus- ja reaalteadusi selgitavat „käed külge“ eksponaati on keskuse näitusel perepäevaliste päralt. Saab vaadata ka planetaariumifilmi „Tähetolm ja Päikese pere“, väiksematele külastajatele toimub planetaariumiprogramm „Tähejänku“ kus saab teada, millest on Kuu tehtud ning kes on kuujänesed ning näeb ka välku ja „Juuksed püsti“ staatikademonstratsiooni.

Sel suvel toimuvad keskuse perepäevad kaks korda kuus ja need on pühendatud erinevatele teadusteemadele. 18. ja 19. juulil saab perepäevadel avastada heli ja muusika maailma. 01. ja 02. augustil kutsutakse peresid avastama toidu ja tervisega seotud teadust ning 29. ja 30. augustil valmistatakse lapsi ette pikaks kooliaastaks energiateemadele pühendatud perepäevadega.

Perepäevade tegevused viiakse läbi nii eesti kui vene keeles.

Täpsema kava leiab keskuse kodulehelt või http://www.energiakeskus.ee/suvi või Facebooki lehelt.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga