Avaleht Eesti elu PÕNEV, VÕTA OSA I Maanteemuuseum ootab lugusid ja fotosid Eesti autokultuuri ühest olulisimast automargist Lada
PÕNEV, VÕTA OSA I Maanteemuuseum ootab lugusid ja fotosid Eesti autokultuuri ühest olulisimast automargist Lada

PÕNEV, VÕTA OSA I Maanteemuuseum ootab lugusid ja fotosid Eesti autokultuuri ühest olulisimast automargist Lada

Muuseum ootab fotosid ja lugusid mälestustest, sündmustest ja sõitudest, mis Ladaga seoses meenuvad.

Maanteemuuseum tähistab 25. juulil oma sünnipäeval ka 50 aasta möödumist VAZ 2101 „Žiguli“ seeriatootmise algusest. Maanteemuuseum soovib jagada kogutud mälestusi üritusega seotud näitusel ja kasutada neid ka tulevikus muuseumi tegevuses eesti autokultuuri uurimisel ja vahendamisel.

Oodatud on nii aastakümnete tagused lood auto ostmisest ja üheskoos läbitud kilomeetritest kui ka tänapäevased kogemused klassiku taastamisest ja hobiautondusest. Muuseumi jaoks on ühtmoodi põnev üksik foto, ühelauseline kirjeldus autoga seotud emotsioonist ja pikem mälestuslugu. Väärtuslikud on nii erilised kui ka tavalised lood.

Kuidas esimene Lada Sinuni jõudis? Millised ühised mälestused, sündmused ja sõidud automargiga seoses meenuvad? Kuidas autot remonditi ja varuosasid hangiti?

Lood, fotod ja mälestuste edastamisega seonduvad küsimused palutakse saata aadressil annika.kupits@mnt.ee hiljemalt 15. juuliks.

Saadetud fotodest ja lugudest valmib näitus, mida saab näha muuseumi sünnipäeval, 25. juulil.

Allikas: Eesti Maanteemuuseum

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga