Home Eesti elu Porikuu festival meelitab taas eri sündmustega sügisilmasid nautima
Porikuu festival meelitab taas eri sündmustega sügisilmasid nautima

Porikuu festival meelitab taas eri sündmustega sügisilmasid nautima

1. oktoobriga saab alguse Porikuu festival, mille esmärk on pakkuda kuu jooksul Lääne- ja Harjumaal avastamisrõõmu kohtades, kuhu tavakülastaja igapäevaselt ei satu.

Loode-Eestit tutvustava festivali kavasse jagub ka tänavu sündmusi nii kultuuri-, kohaliku toidu kui ka loodushuvilistele. Festivali projektijuhi Karet Kõverjala sõnul on aastate jooksul kasvanud huvi sündmuste vastu julgustanud juba praegu kümneid kohalikke turismi- ja kultuurikorraldajaid ning hobitegijaid festivali kavasse oma üritusi lisama.

“Porikuu festival kutsub tänavu taas terve porise oktoobrikuu jooksul Loode-Eestit avastama ja mahutab avapeo ja festivali lõpuürituse vahele mitukümmend toredat sündmust. Nii näiteks jagub festivali esimesele nädalavahetusele lisaks Padise avaüritusele veel muusikaelamusi, fotonäitus, jalutusretk, süstamatk, restauraatorite päev ja lasteetendus,” loetleb Kõverjalg. Kogu ülejäänud kuu jooksul jagub aga tegevust ka näiteks kunsti-, toiduelamuste ja ekstreemsemate elamuste sõpradele, sest osaleda saab nii täiskuumatkadel, kokandusõhtutel kui ka joonistuskoolitustel.

Padise avaüritusele “Armastusega Porikuul” on oodatud kõik, kel hinges sügisnostalgia ja huvi tutvuda lähemalt kloostriga, kus saab kuulata akustilist segakoori kontserti. Õhtu algab Padise mõisa pargist, kus lavastub armastusteemaline lühietendus “Mis siis, kui…”. Erinevaid tegevusi leidub huvilistele Padise Kastellis ja selle ümber. Nii näiteks on kohapeal Laulasmaa OTT-i gurmeeturg, keraamika-pop-up ja Padise Kastelli maitseelamused. Õhtu lõpeb Padise rahvamajas kinoõhtuga, kus linateoseks on suvel esilinastunud kodumaine “Eesti matus”.

Ürituste läbiviimisel arvestatakse valitsuse kehtivate korraldustega, et tagada osalejate tervis ja turvalisus. “See tähendab, et muu hulgas on siseruumides toimuvate ürituste korral tarvis näidata COVID-tõendit, millega inimene kinnitab, et on vaktsineeritud, tal on kehtiv negatiivne testitulemus või ta on haigusest tervenenud,” märkis Kõverjalg.

Möödunud aastal võttis festivalist osa ligi 3000 huvilist. Tänavu loodavad korraldajad taas rekordeid purustada. Festivali korraldamist kaasrahastavad Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfond ja piirkonna omavalitsused.