Avaleht Kunst Prantsuse kunstnik porte renaud loob Tartu Raekoja platsis skulptuure
Prantsuse kunstnik porte renaud loob Tartu Raekoja platsis skulptuure

Prantsuse kunstnik porte renaud loob Tartu Raekoja platsis skulptuure

26. juulil kell 18.00 avaneb Tartu Kunstimuuseumi ees Raekoja platsis ainulaadne vaatepilt. Publikul on võimalik tunnistada, kuidas prantsuse skulptor porte renaud skulptuuri loob ja lagundab. Autori loomingu keskpunktis on kunsti tegemise protsess, tulemus kujuneb välja sõltuvalt teose loomise hetkest ja kontekstist. Otse publiku silme all vormib porte renaud savist ja kipsist kordumatu teose ning sealsamas ka lõhub selle.

Üritus kuulub kunstniku loominguseeriasse Cross ehk Rist, olles sarja neljas osa. Eelneval õhtul (25.07) kell 17.00 juhendab skulptor Tartu Kunstimuuseumis töötuba, kus tutvustab nii teoorias kui praktikas erinevate materjalide omapärasid.

Porte renaud (sünd. 1987) skulptuurid seavad küsimuse alla keha olemuse ja tähenduse eluprotsessides. Materjalide, liigutuste ja vormide abil loob ta skulptuure, mis tekivad kontekstis, kohas, hetkes. Skulptoril on kõrgharidus kaunites kunstides ja filosoofias.

Kunstnik viibib Tartus linnaresidentuuri programmi raames. Kunstiresidentuuri viib läbi Eesti Trüki- ja Paberimuuseum. Programmi rahastab Tartu linn, Eesti Kultuurkapital ja Hasartmängumaksu Nõukogu.

Rohkem infot projekti ning tulevate kunstnike kohta lehel residency.tartuensis.com.

Kommentaarid