Home Poliitika President Kaljulaid lõpetab ametiaja ringsõiduga Eestis
President Kaljulaid lõpetab ametiaja ringsõiduga Eestis

President Kaljulaid lõpetab ametiaja ringsõiduga Eestis

President Kersti Kaljulaid sõidab ametiaja viimasel nädalal neljapäevasele Eesti ringsõidule ning kohtub kohaliku elu eestvedajate ja ettevõtjatega.

Riigipea alustab ringsõitu esmaspäeval Narvas, kus ta kohtub linnapea Ants Liimetsa ja linnavalitsuse liikmetega ning külastab Narva piiripunkti. Seejärel vestleb president Tartu Ülikooli Narva kolledžis direktor Marek Sammuliga Ida-Virumaa haridusmaastiku muredest ja rõõmudest. Siis suundub ta Jõhvi, kus külastab Viru jalaväepataljoni ja kohtub seal teenivate kaitseväelastega.

Esmaspäeva pärastlõunal jõuab president Kaljulaid Mustveesse, kus sadama juurest saab alguse ühine 7 kilomeetri pikkune rattaretk Kasepää laululava juurde. Presidendiga ühisest rattasõidust on oodatud osa võtma kõik huvilised. Laululava juures tervitab rattureid Avinurme puhkpilliorkester ning kosutuseks pakutakse teed ja sibulapirukaid.

Teise päeva hommikul jõuab president Tammistusse, kus ta kohtub Agrenska Fondi esindajatega ja tutvub lõppjärgus peremajade ehitusega. Kersti Kaljulaid on nõustamis- ja arenduskeskuse Eesti Agrenska Fond patroon.

Sealt edasi jõuab riigipea Luunjasse, kus ta annab ühiskonnaõpetuse tunni Luunja Keskkooli 11. ja 12. klasside õpilastele. Pärast seda külastab president Tartus naiste tugi- ja teabekeskust ning suundub seejärel Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumisse, kus annab üle olümpiatõrviku, mis kingiti talle Tokyo olümpiamängudel. Samuti külastab president Põlvamaal tegutsevaid ettevõtteid: pagari- ja kondiitritoodete ettevõtet Lõuna Pagarid, kus leivanädala puhul antakse presidendile Eesti Leivaliidu poolt üle selleaastane uudseleib, Eesti üht suurimat õunakasvatajat Halika Õunatalu ning puiduettevõtet Astel. Õhtul kohtub riigipea seto kultuuri eestvedajatega Treskis.

Kolmapäeva hommikul kohtub president Võrumaal piirivalvuritega ning paigaldab Eesti-Läti piirile piiriposti. Politsei- ja piirivalveamet pühendab presidendile piiriposti 109, mis asub Paganamaal Kikkajärve lähistel ja tähistab Eesti-Läti piiri. Pärast seda külastab riigipea Valga Põhikooli, mis liitus kiusamisvaba kooli programmiga 2013. aastal ja sai 2021. aasta kiusuennetaja kooli tiitli.

Seejärel suundub riigipea Abja-Paluojale, et kohtuda selleaastase soome-ugri kultuuripealinna eestvedajatega. Enne päeva lõppu kohtub president veel Viljandimaal tegutsevate Nordmeli mesinikega. Õhtul on president Pärnus, kus ta läheb vaatama Endla Teatri etendust „Must lind“.

Visiidi neljandat päeva alustab riigipea Rapla maakonnas, kus ta külastab Järvakandi klaasitootmisettevõtet O-I Production Estonia ning Kohila masinaehituslike teraskonstruktsioonide valmistamisega tegelevat ettevõtet Contractor. Pärast seda sõidab president Harjumaale, et külastada ettevõtet Santa Maria, Keila Korvpallikooli ja Keila Rukkilille lasteaeda, mis sai selle aasta kevadel rohelise kooli lipu.