Home Eesti elu President Karis külastab Järvamaad
President Karis külastab Järvamaad

President Karis külastab Järvamaad

President Alar Karis on teisipäeval ja kolmapäeval Järvamaal, et saada ülevaade kohaliku ettevõtluse arengust ja kultuurielust. Ta kohtub sealsete ettevõtjate ja kohaliku omavalitsuse esindajatega ning annab ühiskonnaõpetuse tunni nii Väätsa Põhikoolis kui ka Koeru Keskkoolis.

Riigipea sõidab Türile rongiga ning arutab sõidu ajal koos majandus- ja taristuminister Taavi Aasaga Eesti-siseste ühenduste tulevikku, aga samuti energia varustuskindlust ning kütusehindade kallinemisest tingitud inflatsiooni mõju kohalikule arengule. Türi vaksalis kohtub president Karis vallajuhtidega, et rääkida kohaliku eluga seotud sõlmküsimustest.

Riigipea tutvub Estonia Farmide biometaanijaama tööga, saab ülevaate väikepoodide ühendusest üleriigiliseks kaubandusettevõtteks Coop kasvanud Järva Tarbijate Ühistu tegevusest, külastab teedeehitusfirmat Verston Ehitus ning elektrimootorite valmistamise ja masinaehitusega tegelevat ettevõtet Konesko.

Järvamaal külastab president Karis ka Eesti Jalgrattamuuseumi, Esna Galeriid, Järva-Peetri kirikut, Paide Teatrit. Kolmapäeva õhtul kohtub riigipea Paide Linnameeskonna noortega ning elab kaasa Paide esindusmeeskonna jalgpallimatšile Narva Transiga.