Home Määratlemata President Karis sõidab Ida-Virumaale arutama rohepööret ja energeetikat
President Karis sõidab Ida-Virumaale arutama rohepööret ja energeetikat

President Karis sõidab Ida-Virumaale arutama rohepööret ja energeetikat

President Alar Karis on kolmapäeval ja neljapäeval Ida-Virumaal, et rääkida omavalitsusjuhtide, kohaliku elu edendajate, ettevõtjate ja noortega rohepöördest, energeetikast, ettevõtlusest ja ka keeleõppest.

Ida-Virumaa külastamine on president Karise teine maakonnavisiit, esimene toimus novembri alguses Valgamaale. „Need mõlemad piirkonnad – Ida-Virumaa ja Valgamaa – on Eesti väravad. Ida-Virumaa on oluline osa Eesti energeetika vundamendist, rohepöörde üks sõlmpunkte,“ sõnas riigipea.

„Just lugesin Kohtla-Järve Slaavi põhikooli õpilaste kodanikupäeva kirjandeid, mida nad mulle saatsid, otsekui aimates, et ju ma Ida-Virumaale tulen. Nad kõik loetlesid Ida-Viru plusse, alates ilusast loodusest ja toredatest inimestest, kuid paljud lisasid, et noortel on seal igav elada ja pärast kooli lõpetamist sõidavad nad mujale. Ärge palun veel minge. Püüame enne teha nii, et muudame Ida-Virumaa innovaatilisemaks, et vajalikud muutused tehakse koos Ida-Viru inimestega, mitte üle nende peade,“ ütles president Karis.

Riigipea kohtub Ida-Virumaa linnapeade ja vallavanematega, et kuulda nende vaadet maakonna tulevikust. Samuti käib president Karis Narva piiripunktis ja Sisekaitseakadeemia Narva õppekeskuses, kus saab ülevaate maakonna siseturvalisusest.

Narva eesti keele majas kohtub riigipea õpetajate ja õpilastega ning Tartu Ülikooli Narva kolledžis kõneleb Ida-Viru noorte kliimakogu esindajatega rohepöördest.

President Karis külastab ka Eesti Energia Auvere tööstusparki ja Viru Keemia Gruppi Kohtla-Järvel.

Riigipea käib metallitoodete tehases Fortaco, mis on üle 500 töötajaga üks Narva suurematest tööandjatest.

President Karis teeb jalutuskäigu Sillamäel, külastab Sillamäe sadamat ja Silmeti tehast ning samuti Tallinna Tehnikaülikooli Virumaa kolledži laboreid ja kompetentsikeskusi Kohtla-Järvel.

Ka kohtub riigipea Ida-Viru Keskhaigla juhtidega, kellega kõneleb viirusekriisiga toimetulekust.