Home Poliitika President on sel nädalal töövisiidil Ameerika Ühendriikides
President on sel nädalal töövisiidil Ameerika Ühendriikides

President on sel nädalal töövisiidil Ameerika Ühendriikides

President Kaljulaid on tänasest neljapäevasel töövisiidil Ameerika Ühendriikides, kus ta kohtub ÜRO peasekretäri Antonio Guterresega ja juhatab istungit ÜRO julgeolekunõukogus, mille eesistujaks Eesti juunikuus on.

Täna ja homme on riigipea New Yorgis, kus kohtub äsja teiseks ametiajaks ametisse nimetatud ÜRO peasekretäri Antonio Guterresega. Juunis on Eesti ÜRO julgeolekunõukogu eesistuja ning Eesti prioriteedid on üheks kohtumise aruteluküsimuseks. Teiseks kohtumise keskseks teemaks on naiste ja laste heaolu ja ligipääs tervishoiusüsteemile. „Nii nagu igas kriisis, on ka kroonviiruse kriisis kogu maailmas kõige enam „pihta saanud“ kõige haavatavamad – naised, lapsed ja noorukid – ning meie ühine vastutus on pingutada, et aastakümnetega selles vallas saavutatu ei pudeneks kriisiga käest. ÜRO-l on siin keskne roll,“ selgitas presidendi vabakonnanõunik Triin Toomesaar.

Riigipea juhatab New Yorgis ka ÜRO julgeolekunõukogu istungit, mis keskendub laste olukorrale relvakonfliktides. Lisaks kohtub president Kaljulaid UNICEF-i juhtidega ja erinevate ÜRO agentuuride esindajatega.

Kolmapäeval ja neljapäeval on riigipea Washingtonis, kus kohtub Maailmapanga juhtidega ning osaleb mõttekodade Atlantic Council ja Heritage aruteludel.

President naaseb Eestisse reedel.