Avaleht Haridus Pudrukuu kutsub lapsed kokkama
Pudrukuu kutsub lapsed kokkama

Pudrukuu kutsub lapsed kokkama

1. oktoobrist algab Eestis traditsiooniline pudrukuu ja 10. oktoobril tähistatakse pudrupäeva.

Tervisliku toitumise ja pudru kasulike omaduste tutvustamiseks viib suurima teraviljatoodetevalikuga Veski Mati juba neljandat aastat Eesti koolides läbi pudruprogrammi.

Pudruprogrammi eesmärk on tõsta Eesti laste teadlikkust tervislikust teraviljatoidust, tutvustada tasakaalustatud toitumisvalikuid ja innustada lapsi hommikuputru sööma. Programmi ajal saavad klassid õpetajaga katsetada erinevaid teraviljatoiduretsepte, eelistatult putrusid, ja leiutada igaüks enda oma.

Uuringute kohaselt tarbib keskmine eestimaalane umbes 73 kilo teraviljatooteid aastas, mida on poole vähem, kui rahvusvahelised tervishoiuorganisatsioonid soovitavad. „Soovime innustada kõiki eestlasi, aga eelkõige lapsi sööma hommikuputru. Pudrusöömine võiks saada paljudes peredes ja koolides heaks harjumuseks, et anda kogu päevale mõnusa stardi ja varustada keha kasulike toitainetega,“ rääkis programmi korraldaja, Veski Mati kaubamärgi all tuntud Balti Veski juhatuse esimees Lauri Politanov.

Pudrukuu programmiga on oodatud liituma kõik 1.-8. klasside õpilased, kelle õpetajad saavad kampaaniale registreeruda veebilehel Pudruprogramm.ee. Iga pudruprogrammis osalev laps saab tänutäheks diplomi ja retseptiraamatu, millele on toetuse andnud Lenna Kuurmaa, Getter Jaani, Merle Liivak, Kristel Aaslaid, Ott Lepland ja Uku Suviste.

Võitjaklass selgub loosi tulemusena 23. oktoobril ja saab auhinnaks meeleoluka õhtu armastatud Eesti staaridega Tallinnas Solarise Vapianos 31. oktoobril. Finaalüritusel valitakse Eesti koolilaste lemmikpuder 2019. Tiitel läheb pudrule, mida lapsed pudrukuu vältel kõige enam ise valmistasid.

Lisaks on pudrukuu jooksul käimas loovkonkurss, mille raames kutsutakse koolilapsi üles andma kasutatud pudrupakkidele uut elu. Konkurss toimub kahes kategoorias: 1.-3. klass ja 4.-8. klass, millest esimese kategooria võitjaklass saab auhinnaks külaskäigu batuudikeskusesse Happy Fly, 4.-8. klassi võitjaklass aga Forum Cinemase kinokülastuse.

Eelmisel aastal osales pudruprogrammis enam kui 6500 Eesti koolilast, kes sõid pudruretsepte katsetades ära ligi 1,3 tonni putru ja teisi teraviljatoite.